השקעות נדל״ן

השקעות נדל''ן

מגמת מחירי הנדל''ן והדיור בישראל נמצאת בעלייה הדרגתית כבר מעל לעשור, ולכן בעידן הנוכחי לא צריך לחשוב יותר מדי כדי לדעת איך ובאילו אפיקים להשקיע את הכסף.
השקעה בנדל''ן בישראל מוכיחה את עצמה פעם אחר פעם גם בטווח הקצר וגם בטווח הארוך.

אחד היתרונות המרכזיים בהשקעת נדל''ן הוא שההשקעה מתאימה לבעלי הון עצמי נמוך בדיוק כמו שהיא מתאימה לבעלי הון עצמי גבוה, ולכן, חשוב לשים דגש על התאמת פרופיל השקעה ספציפי לכל לקוח.

יש לזכור שהמטרה העיקרית של כל השקעה היא בעצם לייצר תשואה מקסימלית, בכמה שפחות סיכון.

השקעות בנדל''ן מעניקות ביטחון למשקיע, מהסיבה שההשקעה מבוססת על רישום הנכס על שם המשקיע. דבר שלא קורה בהשקעות אחרות.
השקעה בנדל''ן מייצרת תשואה דווקא בגלל שהביקוש למגורים גדול משמעותית מההיצע, וככל הנראה לא מדובר על פער שצפוי להיסגר בקרוב.

נדל''ן להשקעה מציג בתוכו כמה יתרונות משמעותיים: תחילה יש להבין שזו לא חייבת להיות השקעה גדולה. המשמעות היא שניתן לבצע גם השקעות קטנות בנדל”ן ולפזר את ''הסיכונים'' על כמה שיותר מקורות. במקביל, השקעות קטנות מייצרות תשואה בטוחה ויציבה, ובעלות אופק צמיחה גדול.
שנית, השקעות קטנות בנדל''ן מתאימות גם לטווח קצר וגם לטווח ארוך.

בטווח הארוך, ניתן לרכוש דירה ולהשכיר אותה באופן שיממן את הלוואת המשכנתא וייצר עוד מקור הכנסה עבור המשקיע.
בטווח הקצר, על המשקיע להבין שהתנאי הבסיסי לביצוע עסקה כזו היא ההזדמנות לרכוש נכס במחיר הנמוך משווי השוק שלו, והזדמנויות כאלו קשות לאיתור.

עסקאות לטווח קצר מכונות עסקאות פליפ (Flip) או עסקת אקזיט- עסקאות של רכישת נכס שבדרך כלל יהיה נכס יד שנייה ברכישה מהירה ולאחר תקופה קצרה תתבצע מכירתו, לרוב לאחר שיפוץ הנכס והשבחתו, בדרך שיניב ערך גבוה במכירה.

הדברים שיש לבצע לפני השקעת נדל״ן

1 -  השלב הראשון בהשקעה הוא הגדרת מטרות, כל משקיע בתחילת דרכו צריך לשאול את עצמו מה מטרת ההשקעה: האם הוא מעוניין בהשקעה לטווח קצר כדי להגדיל את ההון העצמי שלו, או האם הוא מעוניין בהכנסה קבועה- השקעה לטווח ארוך.

2 - תכנון פיננסי - על מנת לבצע השקעה בסיכון כלכלי מינימלי, על המשקיע לבצע תכנון פיננסי בו יפרט את הנתונים הפיננסים שלו וכן את כלל ההוצאות הנלוות שעליו לקחת בחשבון: 

  • מס רכישה - יש לבחון האם חל עליכם.
  • שכר מתווך.
  • עו"ד המלווה את התיק.
  • הוצאות נלוות - שמאות, נוטריון, פתיחת תיק משכנתא, רישום בטאבו ועוד.

3 - לוקיישן Location (מיקום)- הדרך למצוא השקעת נדל”ן טובה ורווחית היא להתחיל מהשוואה על בסיס המיקום. בתחום הנדל”ן המיקום הוא המלך, ולכן יש לו השפעה עיקרית על המחיר. כלומר, מיקום שבו הביקוש קיים, אך עדיין לא גדול מדי, מאפשר להשיג נכס במחיר סביר ואפילו נמוך. מצד שני, יש לדעת שמיקום נחשק דורש השקעה כספית גבוהה וכך גם הסיכון גבוה יותר. 

על בסיס המיקום ניתן להעריך את התשואה, את הביקוש ואת קהל היעד. יתרה מזאת, השוואה בין חלופות ההשקעה בנדל”ן לפי מיקום, משפיעה לרוב באופן גורף גם על שאר הפרמטרים.
בסופו של דבר, השקעות בנדל''ן בוחרים רק לאחר הכנת שיעורי בית ואיסוף המידע הנחוץ לה. 

השפעת המיקום על עסקאות פליפ- בעסקת פליפ יש לשים דגש על אחת כמה וכמה על הלוקיישן הייחודי. בחירה במיקום לא נכון יכולה למנוע את ההיתכנות להשקעת נדל"ן כדאית ובתשואה נמוכה מאשר עסקת פליפ עם מיקום נכון.

המרוץ אחר נדל"ן להשקעה דורש מאיתנו לחקור את האקלים הכלכלי בכל אזור גאוגרפי ולהיות ערים לשינויים בשוק (בנייה חדשה, תוכניות פינוי-בינוי, מרכזים מסחריים, בית חולים, תחנה מרכזית, בתי ספר, סופרים ועוד).
משקיע שיכיר את התב''ע (תוכנית בניין עיר) ויעשה שיעורי בית, ידע להעריך איפה הכי נכון לו לבצע את השקעתו. ככל שהמשקיע ילמד לעומק על האזור בו הוא מתכוון להשקיע, השקעתו תהיה רווחית יותר.
לחצו כדי ללמוד מהם האתרים שאתם חייבים להכיר 

אם הגעת עד לכאן, סביר להניח שכבר הבנת מה נכון עבורך ואיזו השקעה תייצר בשבילך ובשביל המשפחה שלך את התשואה והביטחון המירבי.