תהליך קניית דירה – עשרת השלבים שיביאו אתכם לקנות דירה השנה

בואו נדבר על הנכס הבא שלכם

השאירו פרטים ואחד מאיתנו יחזור אליכם 

קניית דירה היא תהליך המתבצע בשלבים. בין אם אתם מבקשים לקנות דירה למגורים ובין אם אתם מבקשים לקנות דירה להשקעה. אנחנו בחברת ישראטופ מבקשים להציג בפניכם, 10 שלבים שעליכם לבצע בשביל לקנות דירה בצורה נכונה ואחראית. הצוות שלנו ישמח ללוות אתכם לאורך כל התהליך ולעזור לכם לבצע כל אחד מהם בצורה הטובה ביותר. 

עסקה לקניית דירה, איננה פעולה סטנדרטית. היא לא דומה לשום עסקה אחרת במהלכה רוכשים מוצר או שירות. ההבדלים בין תהליך עסקה לקניית דירה לבין תהליכים אחרים, מחייבים לעבור שלבים מסוימים, מהרגע בו מחליטים לחפש דירה לרכישה ועד הרגע שחותמים על החוזה ומבצעים את העסקה. זה נכון, בין אם מדובר בדירה למגורים או להשקעה. איתנו בחברת ישראטופ, תוכלו לבצע את התהליך בצורה נכונה ומדויקת.

 

מה שצריך לקחת בחשבון לפני שרוכשים דירה בשנת 2024

שנת 2024 הולכת להיות שנה לא פשוטה מבחינת משקיעים, בפרט בתחום הנדל"ן. על פי כל הערכות המצב הכלכלי השנה יהיה קשה יותר מאשר בשנים קודמות, חוסר הידיעה יהיה גבוה ומשמעותי, ושוק הנדל"ן יתמודד עם אתגרים לא פשוטים בעקבות המלחמה וההשפעות שלה.

לכן, לפני שנכנסים לתהליך רכישת דירה, חשוב מאוד ללמוד את מצבו של השוק, לזהות את המגמות, לבחון את מצב הריבית בשוק ועד כמה היא משפיעה על האופציה לרכוש דירה וכמובן לבדוק את המצב הכלכלי האישי, לפני שנכנסים לאתגר כזה.

 

10 השלבים לרכישת דירה

אנחנו בחברת ישראטופ השקעות נדל"ן יצרנו עבורכם  רשימה של 10 שלבים אותם מומלץ לבצע, בשביל לרכוש דירה עוד השנה. הצוות שלנו ישמח כמובן ללוות אתכם בכל שלב בתהליך עד שתגיעו אל היעד.

 

שלב ראשון –איזו השקעה תרצו לבצע?

בשלב הראשון בתהליך לקראת קניית דירה, עליכם לשאול את עצמכם איזו השקעה אתם מחפשים. האם אתם מחפשים השקעה ארוכת טווח, קרי, רכישת נכס, השבחתו והשכרתו או השקעה קצרת טווח, רכישה ומכירה. אופציה אחרת היא כמובן לרכוש דירה במטרה להתגורר בה.

שלב שני – מה התנאים העומדים לרשותכם. במילים אחרות, תכנון פיננסי

בשלב זה אתם ואנחנו נבחן את כל מה שעומד לרשותכם מבחינה כלכלית. מה ההון העצמי שעומד לרשותכם, אם יש לכם מוצרים פיננסיים שאתם יכולים לממש ועוד. אחרי שנעשה את השלב הזה, תוכלו לדעת מה אתם יכולים לחפש.

שלב שלישי – באילו נכסים תוכלו ותרצו להשקיע, במילים אחרות, איתור נכסים.

בעזרת התכנון הפיננסי וההחלטה איזו השקעה אתם רוצים לבצע, יהיה לנו קל יותר לאתר נכסים משתלמים. נכסים בערך נמוך שתוכלו לרכוש אותם.

שלב רביעי – לברר על הנכס המיועד להשקעה

לפני שעוברים לשלב בו הבנק ייכנס לעניין, חשוב לעשות בירור מקיף לגבי הנכס הפוטנציאלי, בהיבט של בעלויות, זכויות משפטיות, התפתחות אזורית ומקומית ועוד. המטרה היא, לוודא שאפשרי לרכוש את הנכס, משתלם לעשות זאת, לא רק מבחינה כלכלית אלא גם מבחינות אחרות.

שלב חמישי – להגיש בקשה לאישור עקרוני למשכנתא.

ברגע שתחליטו באיזה נכס אתם רוצים להשקיע, אז נפנה לבנק לקבל אישור עקרוני למשכנתא. אנחנו נעזור לכם בתהליך, עם ייעוץ והסברים מפורטים מה עליכם להגיש לבנק, כיצד ומתי לעשות זאת. ברגע שאתם מקבלים את האישור, הבנק יציג בפניכם 3 אפשרויות לתמהילי משכנתאות. אנחנו נשב איתכם ונסביר לכם כיצד להתייחס לכך.

שלב שישי –בונים עבורכם תמהיל

הבנק אומנם מציע לכם שלושה סלים אחידים של תמהילי משכנתא, אך אנחנו בעזרת הידע שהצוות שלנו רכש במהלך השנים וכן בזכות כלים לניהול משא ומתן נבנה עבורכם תמהיל משתלם ונפנה לבנק בבקשה שיסכים לתת לכם אותו. הוא יהיה מבוסס על תנאי השוק, התכנון הפיננסי שעשינו בשלב שני וכמובן על עלויות הנכס.

שלב שביעי – העסקת אנשי מקצוע רלוונטיים

בשלב זה, אנחנו נבחן ביחד איתכם אילו אנשי מקצוע יכולים לעזור לכם לסגור את העסקה. שמאים, עורכי דין, נוטריונים. כל מי שצריך. אנחנו עובדים עם אנשי מקצוע מובילים בכל תחום ותחום ונדאג שהם יספקו לכם את השירותים הטובים ביותר.

שלב שמיני – סוגרים עסקה

בשלב זה, למעשה סוגרים את כל הפרטים בדרך לביצוע העסקה. יש להם את "הגב" של הבנק שנותן לכם הלוואה שתשלים את סכום העסקה, בדקתם את הנכס, ווידאתם שמשתלם להשקיע בו, ווידאתם שהמוכר הוא בעל הזכויות ואין שום עילה משפטית לא לבצע את העסקה, בדקתם את מצב השוק והחלטתם שזה הזמן הנכון. עכשיו הגיע הזמן לחתום על החוזה. אנחנו כמובן נלווה אתכם בכל אחד מהשלבים ובפרט בשלב זה.

שלב תשיעי – הנכס בידיכם!

ברגע שאתם חותמים על החוזה ומבצעים העברת בעלות בטאבו, הנכס עובר לידיכם ומכאן אתם מחליטים כיצד לנהוג בו.

שלב עשירי – עכשיו, משביחים

בין אם אתם מחליטים להחזיק בנכס למגורים, למכור אותו מיד לצורך יצירת הון עצמי או להשכיר אותו, שלב ההשבחה הוא חשוב, שכן הוא יכול לשפר את איכות הנכס, להגדיל את ערכו ולאפשר לכם ליהנות מההשקעה בו. אנחנו נלווה אתכם בשלב זה בעזרת בעלי מקצוע מובילים בתחום.

לסיכום, אנחנו בחברת ישראטופ נעזור לכם לבצע את כל אחד מהשלבים בנפרד ואת כולם ביחד, במטרה שתוכלו לרכוש כבר השנה דירה. פנו אלינו והצוות שלנו יקבע איתכם מועד בהקדם.

ישראטופ השקעות נדלן

שאלות נפוצות:

כל משקיע צריך לבדוק האם יש לו את התנאים והיכולות באופן ספציפי. למרות הערכה שזו תהיה שנה קשה, אין זה אומר שלא ישתלם להשקיע בנדל"ן. להיפך, ייתכן מאוד שדווקא נראה ירידת מחירים באזורים מסוימים ובכלל. לכן צריך ללמוד את השוק ואת התנאים, ולבדוק אם הם מתאימים לנו באופן אישי.

בעיקרון, התהליך אמור לקחת מספר ימים בודדים אבל אם מדובר על עסקאות מורכבות הוא יכול לקחת גם יותר זמן, לעיתים אפילו חודש ימים. האישור עצמו תקף ל-24 יום, הבנק לא מחויב שאחרי סיום התקופה התנאים יישארו אותו דבר ואנחנו לא מתחייבים להשתמש באישור שהוא מעניק לנו.

אם רוצים לרכוש נכס להשקעה ולהרוויח עליו לטווח ארוך, אז יהיה נכון לבדוק איפה הוא ממוקם, מה תוכניות הפיתוח לאזור ומה הוא מציע לתושבים. למשל, חינוך, תחבורה ציבורית, כבישים, מסחר, תרבות, עבודה, ביטחון ועוד. התנאים יכולים ללמד על סוג קהל היעד והסיכויים למצוא שוכרים לטווח ארוך.

אחרי שאנחנו יושבים ביחד על התכנון הפיננסי ובודקים מה ההון העצמי שעומד לרשות המשקיע, אנחנו יוצרים עבורו תמהיל מותאם, על פי סוג ריבית משך זמן ההחזרה. אנחנו בוחנים מה יכול לשרת בצורה הטובה ביותר את המשקיע, בשביל שיעמוד בהחזרי המשכנתא, לא תפגע באיכות חייו ויוכל ליהנות מההשקעה שלו. אנחנו דואגים גם להסביר למשקיע על התמהיל ולהציג בפניו את היתרונות בהצעה שלנו על פני אופציות אחרות.

Picture of ישראטופ
ישראטופ

ישראטופ השקעות בע"מ היא חברה המתמחה בייעוץ נדל"ן וליווי של לקוחות החברה בתהליך השקעת הנדל"ן. השירותים המרכזיים שמציעה החברה: ייעוץ וליווי השקעת נדל"ן, ייעוץ משכנתא, שירותי השבחה וניהול נכסים.

את ישראטופ הקמנו אחרי מעל לעשור של פעילות בתחום הנדל״ן!

כתבות מהתקשורת
איך אפשר לנצל את הקיפאון בשוק הנדל״ן כדי להיות בעלי נכס?
ריאיון בערוץ 13
הדרכים להרוויח מהשקעות נדל״ן גם כשהריבית גבוהה
ריאיון בערוץ 14