עסקאות פליפ – הסיכונים שכדאי להכיר

בואו נדבר על הנכס הבא שלכם

השאירו פרטים ואחד מאיתנו יחזור אליכם 

על אף שעד לפני שנים מעטות שוק הנדל"ן בישראל כלל בתוכו בעיקר עסקאות לטווח ארוך, הכוללות קניית נכס, השבחתו והשכרה שלו לאורך שנים רבות, בשנים האחרונות המצב השתנה- יותר ויותר משקיעים בוחרים להשקיע את מיטב כספם בעסקאות פליפ, על מנת לקצור רווחים רבים ככל האפשר בזמן קצר. עסקת פליפ מוצלחת תהפוך נכס מוזנח, ישן ולא אטרקטיבי שנמכר בזול, לנכס משופץ, מושבח ואטרקטיבי שיהיה קל לשווק לקונים פוטנציאלים, בין אם כדירת השקעה ובין אם כדירת מגורים. עם זאת, חשוב לזכור כי ככל שפוטנציאל הרווח גדול, קיים גם פוטנציאל הפסד, ולכן חשוב לקבל ליווי מקצועי מהמומחים בתחום על מנת לצמצם את מרווח הטעיה. חברת ישראטופ השקעות בע"מ היא חברה המתמחה באיתור השקעות פוטנציאליות ומלווה אלפי משקיעים מרוצים בביצוע עסקאות רווחיות.

עסקאות פליפ – הסיכונים שכדאי להכיר

עסקאות פליפ, (נקראות גם עסקאות היפוך) נועדו לספק למשקיעים רווח מהיר, כאשר טווח זמן ממוצע של עסקה שכזו הוא בין שנה לשנה וחצי. עם זאת, יחד עם הרווח הפוטנציאלי קיימים גם סיכונים בביצוע עסקת פליפ שחשוב להכיר – על מנת להתחיל את העסקה ברגל ימין ולוודא רווח משמעותי, חשוב לרכוש נכס במחיר נמוך באופן משמעותי מהממוצע בשוק. בישראל, בגלל ההיצע הנמוך והביקוש הגבוה זאת לא משימה קלה וחשוב להקדיש לה את מלוא תשומת הלב ולחקור לעומק את השכונות השונות והעסקאות אשר לא יפורסמו במדורי הנדל"ן ברשת. שנית, שלב השיפוץ וההשבחה טומן בחובו סיכונים אפשריים – אם השיפוץ ימשך חודשים רבים מעבר ליעד וכמובן בהתאם יהיה יקר יותר מהמתוכנן, הרווח הפוטנציאלי יצטמצם משמעותית ואף עלול להפוך להפסד. שלישית, מכירת הנכס במחיר גבוה ככל האפשר – לא מדובר במשימה קלה כאשר מדובר על דירות יד שניה, אך היא תקבע את הרווח הסופי.

פליפ: להתייעץ עם חברה מובילה

בסופו של יום, על מנת ליהנות מהרווחים חשוב לבחור נכון את ההשקעות שלכם, משימה לא פשוטה כלל לאדם אשר לא מתמצא מזה שנים רבות בתחום הנדל"ן. לכן, מומלץ לפנות אל חברת ישראטופ השקעות אשר מלווה משקיעים צעירים לכל אורך הדרך ומסייעת להם ליהנות מהשקעות מניבות ורווחיות.

עסקת פליפ

עסקת פליפ

היפוך הוא תהליך של קניית נכס ומכירתו מחדש במחיר גבוה יותר. היפוך נכסים יכול להיעשות על ידי משקיעים חובבים ומקצועיים כאחד. תהליך ההיפוך כרוך בדרך כלל בשיפוץ כלשהו, שיכול להיעשות על ידי המשקיע או להתקשר עם קבלן חיצוני. כדי להרוויח כסף מפליפ, אתה צריך לקנות נכסים במחיר נמוך ולאחר מכן למכור אותם במחיר גבוה יותר ממה שהשקעת עבורם. חברת ישראטופ השקעות בע״מ מתמחה בלאתר עסקאות כאלו ודואגת למקסם את הרווחים מעסקת פליפ.

כיצד נזהה עסקת פליפ?

עסקאות היפוך הן כאשר בית נרכש ונמכר תוך 18 חודשים מינימום. סוג עסקה זה ידוע גם בשם "פליפ". הם בדרך כלל בתים במחירים נמוכים שזקוקים לעבודה כלשהי. תהליך היפוך הבית מתחיל בכך שהקונה מוצא את הנכס המתאים לצורך זה. לאחר מכן הקונה ירכוש את הנכס, ישפץ אותו וימכור אותו במחיר מוגדל כדי להרוויח. עסקת פליפ נכס הוא תהליך של רכישת נכס לא מוערך, ביצוע תיקונים ושיפוצים נחוצים, ולאחר מכן מכירתו במהירות ברווח. ניתן לחלק את תהליך הפליפ הבית לשלושה שלבים: מציאת הנכס, רכישת הנכס ולאחר מכן מכירתו מחדש.

עסקאות Flip בנדל"ן

היפוך הוא מונח המתייחס לפרקטיקה של רכישת נכס ומכירה מחדש במהירות עבור רווח. היפוך יכול להתבצע על כל סוג של נכס, אבל רוב ההיפוך נעשה עם נכסים למגורים. המטרה של היפוך היא להרוויח כסף על ידי קנייה נמוכה ואז מכירה חוזרת גבוהה. הרעיון הוא לקנות בזמן ובמחיר הנכון, לבצע השבחה של הנכס, ואז למכור אותו יותר ממה ששילמת עבורו. עסקת היפוך היא עסקת נדל"ן שבה משקיע או יזם רוכש נכס, משקיע זמן וכסף משמעותיים בשיקום ושיפוץ, ולאחר מכן מוכר את הנכס במחיר גבוה יותר. המונח "פליפ" נגזר מפעולת הפיכת הבתים או היפוך בתים, שניתן לעשות על ידי רכישת נכסים בשווי נמוך באזורים בעלי פוטנציאל הערכה גבוה ולאחר מכן מכירתם במחיר גבוה יותר.

עסקאות Flip הן סוג של אסטרטגיית השקעה בנדל"ן שבה משקיע קונה נכס ומוכר אותו למטרות רווח תוך 18 חודשים מינימום. האסטרטגיה פשוטה: למצוא נכס שיש בו מקום להשבחה, לרכוש את הנכס בהנחה ולבצע את אותם שיפורים כדי להעלות את ערכו.

עסקאות פליפ בארץ

עסקאות פליפ בארץ

אם בעבר היה נהוג לרכוש דירות להשקעה ארוכת טווח אשר כוללת רכישת נכס, שיפוץ והשבחה ולאחריו תקופה ארוכה של השכרת הנכס לדיירים, כיום נכנסו לשוק השקעות נדל"ן חדשות, בשם עסקאות פליפ בארץ. עסקאות פליפ הן למעשה נחשבות להשקעות נדל"ן לזמן קצר – הנכס, אשר לרוב ישמש כדירת מגורים יקנה במחיר נמוך משמעותית ממחיר הממוצע בשוק הנדל"ן, יעבור שיפוץ בזק אשר ישביח את הנכס תוך השקעה מינימלית ככל האפשר, ולבסוף יימכר במחיר גבוה, יקנה למשקיע רווח גבוה על ההון העצמי שלו (ROI). עסקת פליפ מוצלחת לרוב תסתיים במכירת הנכס בטווח של כשנה וחצי, כאשר המטרה היא לעשות רווח גדול ככל האפשר כבר במעמד המכירה. אם גם אתם רוצים לפעול בתחום הנדל"ן ולהתחיל להשקיע, פנו אל חברת ישראטופ השקעות בע"מ- אחת החברות המובילות בתחום, אשר מלווה אלפי משקיעים בדרך להשגת הרווחים שתמיד חלמו עליהם.

עסקאות פליפ בארץ – כל מה שצריך לדעת

כאמור, עסקאות פליפ בארץ ובעולם נחשבות לעסקאות בזק, כאשר המטרה היא לרכוש נכס במחיר נמוך במיוחד, להשביח אותו באמצעות שיפוץ קצר של עד כחצי שנה ולאחר מכן למכור את הנכס במחיר גבוה מהממוצע בשוק הנדל"ן. על אף שלעסקאות אלה ישנם יתרונות משמעותיים כמו השגת רווח משמעותי בזמן קצר, ישנו גם פוטנציאל הפסד שיש לתת עליו את הדעת. בגלל שהעסקה איננה מיועדת להניב רווחים לטווח הארוך אלא רווחים לטווח קצר בלבד, רכישת דירה יקרה מידי, היווצרות נסיבות בהם מחיר השיפוץ וההשבחה עולה באופן משמעותי מהמתוכנן וקושי למכור את הדירה מעל למחיר השוק יכולים לפגוע אנושות באפשרויות הרווח מהעסקה, דבר שיש לקחת בחשבון.

לקבל ליווי מקצועי לכל עסקת פליפ בארץ

בסופו של יום, בהתאם לפוטנציאל הרווח קיים גם פוטנציאל הפסד, ולכן כמשקיעים חדשים אשר מעוניינים להתחיל להגדיל את הרווחים ולסגור עסקאות מניבות חשוב לקבל ייעוץ והכוונה מחברה מובילה בתחום. חברת ישראטופ השקעות בע"מ היא חברה הפועלת בתחום השקעות הנדל"ן מזה זמן רב, וליוותה אלפי משקיעים חדשים בצעדיהם הראשונים בעולם הנדל"ן. לפרטים נוספים וייעוץ פרטני, פנו אלינו ונשמח לסייע.

פליפ

כתבות מהתקשורת

איך אפשר לנצל את הקיפאון בשוק הנדל״ן כדי להיות בעלי נכס?
ריאיון בערוץ 13
הדרכים להרוויח מהשקעות נדל״ן גם כשהריבית גבוהה
ריאיון בערוץ 14