מכירת נכסים – מציאת קונה מתאים מעל מחיר השוק

בואו נדבר על הנכס הבא שלכם

השאירו פרטים ואחד מאיתנו יחזור אליכם 

עסקה משתלמת בנדל"ן היא כזו המאפשרת למשקיע לקנות נכס במחיר נמוך מערכו בשוק ולמכור אותו במחיר גבוה יותר. בשביל לייצר את ההשקעה המשתלמת, צריך למצוא את הקונה שיהיה מוכן לשלם עבור הנכס יותר מערכו הריאלי. אנחנו בחברת ישראטופ, נעזור לכם למצוא קונה מתאים לנכס שברשותכם, במטרה שתוכלו להרוויח כמה שיותר מהעסקה.

עסקת נדל"ן אטרקטיבית, נמדדת בכך שבעל הנכס, מוכר אותו במחיר שהוא גבוה מעל מחיר השוק וכך הוא מייצר לעצמו רווח ביחס להשקעה. באופן טבעי, הלקוח שירכוש ממנו את הנכס, צריך להכיר את היתרונות שיש ברכישת נכס שהוא מעל למחיר השוק, אחרת הוא לא יהיה מוכן לעשות את זה. זה התפקיד שלנו בישראטופ, לעזור למשקיעים שלנו למצוא קונים מתאימים לרכישת נכס מעל למחירו בשוק.

איך יוצרים השקעת נדל"ן משתלמת

בשביל שהמשקיע ירוויח, הוא צריך לדעת איפה וכמה להשקיע בנכס. המטרה של כל משקיע נדל"ן היא לרכוש נכס בסכום נמוך ממחירו הריאלי בשוק, ולמכור אותו בסכום הגבוה. ככל שההפרש יהיה יותר גבוה, כך הרווח שלו יהיה יותר משמעותי.

על מנת לייצר השקעת נדל"ן משתלמת, עליו לאתר נכס שערכו נמוך ומשתלם להשקיע בו. גם בשלב זה, כמו בשלבים מתקדמים יותר, הצוות שלנו עומד לרשות המשקיעים ועוזר להם בתהליך איתור נכסים מתוך כוונה, למצוא נכס במקום אטרקטיבי, במחיר נמוך, שמשתלם להשקיע בו, לא רק ברכישתו אלא גם בהשבחתו, מתוך כוונה למכור אותו בעתיד.

לשם כך המשקיע צריך לבדוק מספר דברים:

 • כמה עולה הנכס וכמה יעלה לו להשביח אותו.
 • כמה זמן יכול לקחת תהליך ההשבחה והאם זה עלול לפגוע באיכות ההשקעה.
 • מה הסטטוס המשפטי של הנכס, אילו עלויות הנלוות ישנן לביצוע ההשקעה.
 • היכן הנכס ממוקם, האם מדובר באזור עם ביקוש.
 • אילו תוכניות פיתוח עתידיות יש לאזור.
 • תוך כמה זמן אפשר להשלים את תהליך ההשקעה, והמכירה.
 • מה הצפי לרווח פוטנציאלי למכירת הנכס.

השורה התחתונה של השקעת נדל"ן משתלמת היא כאמור, מה הרווח שיכול לייצר המשקיע. מכירת נכסים אטרקטיבית נמדדת בתשואה על ההשקעה. אם צריך לשלם סכום גבוה על הנכס והרווח הוא נמוך, אז זו השקעה לא משתלמת. אך אם המצב הוא הפוך, והמשקיע יכול לרכוש את הנכס בסכום נמוך בין אם זה ב-10% או יותר ממחירו הריאלי בשוק, ויש לו אפשרות למכור אותו במחיר גבוה באופן משמעותי מהמחיר הריאלי, אז זו השקעה משתלמת.

מכירת נכסים – איך מוצאים את הלקוח המתאים

בסופו של דבר, השקעת נדל"ן תימדד על פי השאלה האם נמצא לקוח שיהיה מוכן לשלם את המחיר שהוצע עבור הנכס.

משקיע יכול לרכוש נכס במחיר מאוד נמוך, אך אם הוא לא ימצא עבורו לקוח שירצה לקנות את הנכס ממנו ולשלם לו מחיר גבוה יותר מזה שהוא שילם עבורו, הוא עלול "להיתקע" עם הנכס מבלי לעשות בו שימוש או למכור אותו במחיר נמוך ממחיר הרכישה. בשני המקרים, הוא מפסיד.

בשביל למצוא לקוח שיהיה מוכן לשלם עבור הנכס מחיר גבוה ממחירו בשוק, צריך לפעול בכמה מישורים:

לחפש נכסים באזורים שיש להם ביקוש

על פניו, אפשר למצוא נכסים להשקעה במגוון רחב של יישובים ואזורים. אך אם אין ביקוש, זו תהיה השקעה לחינם. לכן צריך לחפש אזורים שיש ביקוש לנכסים, אזורים שיכולים להתאים למגורים.

לחפש קהל יעד מתאים

אחרי שמוצאים אזור עם ביקוש לנכסים, צריך לבחון מי קהל היעד ואיך מתאימים לו עסקה.

משתלם לחפש נכס להשקעה באזורים שיכולים להתאים למשפחות או לזוגות. שם ניתן לרכוש נכס במחיר סטנדרטי, הביקוש יהיה גדול יותר וניתן לדרוש עבורו מחיר גבוה יותר.

להשביח אותו ברמה נכונה

אחד השלבים המובילים אל תהליך מכירת נכסים, הוא שלב ההשבחה. אם רוצים לעלות את ערך הנכס כך שהרוכש באמת ירצה לקנות אותו, אזי שצריך להשביח אותו ולא להשאיר אותו כפי שהוא. השבחה תתבצע במספר דרכים:

 • החלפה ושדרוג של תשתיות.
 • שינוי המבנה (יצירת חדרים נוספים).
 • שיפוץ מטבח, שירותים וחדרים באופן ספציפי.
 • שיפוץ כללי של המבנה.
 • תמ"א 38 (השבחה של הבניין כולו, ממנו נהנה גם הנכס).

תהליך ההשבחה של הנכס מיועד לשני דברים: ראשית, להשמיש אותו בצורה הרבה יותר טובה ורלוונטית לצרכי הלקוח. שנית, לעלות את הערך שלו ולמכור אותו במחיר גבוה יותר.

בשביל למצוא לקוח שיהיה מוכן לרכוש את הנכס במחיר גבוה ממחירו בשוק, הוא צריך לזהות את היתרונות הטמונים בו, הוא צריך לראות בו השקעה משתלמת ולחשוב שבעתיד הוא יוכל למכור אותו במחיר גבוה יותר מזה שהוא רכש אותו וכך יוכל ליהנות אף הוא מיצירת רווח.

המשקיע מצידו, יכול להשתמש ברווח שהוא יצר בעסקה זו, כהון עצמי ליצירת השקעות נוספות באותו סגנון, רכישת נכס במחיר נמוך ומכירה במחיר גבוה מערכו בשוק.

לסיום, אנחנו בחברת ישראטופ השקעות מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר ולקבל מאיתנו את כל המידע הרלוונטי על מכירת נכסים וחיפוש אחר הלקוח האופטימאלי עבורכם. אנחנו נעזור לכם בכל שלב בתהליך ההשקעה ובפרט נסייע למצוא עבורכם לקוח שיהיה מוכן לרכוש מכם את הנכס במחיר גבוה ממחירו בשוק.

מכירת נכסים - מציאת קונה מתאים מעל מחיר השוק

שאלות נפוצות:

בעזרת אנשי מקצוע, כגון שמאים, ניתן לקבוע את ערך הנכס. תהליך הערכה יתבצע אחרי שמסיימים להשביח אותו, בהתאם למצבו החדש וכן בהתאם לתנאים נוספים, דוגמא, מחירי עסקאות נדל"ן באזור, תוכניות פיתוח אזוריים ועוד.

אנחנו בחברת ישראטופ מציעים לכם את כל המעטפת הנדרשת על מנת לבצע ולסגור עסקת נדל"ן. מלבד צוות מטעמנו שעוזר לכם לאתר נכסים להשקעה ולבצע את כל מה שנדרש בשביל לבצע את ההשקעה בפועל, אזי שאנחנו מציעים אנשי מקצוע בתחום שמאות, עורך דין נדל"ן, נוטריון, וכל מי שצריך בשביל לבצע את העסקה בפועל.

במהלך השנים, הצלחנו לייצר ללקוחות שלנו תשואות של 25 אחוז, בזמן שהשוק עומד על ממוצע של 10 אחוז תשואה. זה תלוי כמובן בסוג הנכס והמאפיינים שלו, גובה ההשקעה וסכום המכירה. אך בעיקרון, לשם אנחנו מכוונים בעת מכירת נכסים.

אין כאן עניין של משתלם או לא משתלם. ישנם משקיעים המחפשים השקעות לטווח ארוך ולכן הם יעדיפו להשכיר את הנכס ולא למכור אותו. לעומת זאת, משקיע שמעוניין לייצר לעצמו הון עצמי באופן מיידי, בין אם זה בגלל שהוא זקוק לכסף ובין אם זה בגלל שהוא מעוניין להשקיע אותו בנכס אחר, יעדיף לרכוש ולמכור באופן מיידי, ולא להחזיק בו לטווח ארוך.

כתבות מהתקשורת

איך אפשר לנצל את הקיפאון בשוק הנדל״ן כדי להיות בעלי נכס?
ריאיון בערוץ 13
הדרכים להרוויח מהשקעות נדל״ן גם כשהריבית גבוהה
ריאיון בערוץ 14