מה סדר הפעולות בקניית בית?

בואו נדבר על הנכס הבא שלכם

השאירו פרטים ואחד מאיתנו יחזור אליכם 

קניית בית היא תהליך לא פשוט. זו לא עסקה רגילה בה שמשלמים על מוצר ומקבלים אותו מיד. מדובר על תהליך הרבה יותר מורכב, הכולל בתוכו מאפיינים שונים שיכולים להשפיע עליו לטווח זמן ארוך ועל המשתתפים בו בהיבטים שונים. בשביל לבצע אותו בצורה נכונה, יש להיעזר באנשי מקצוע שיודעים איך לקנות בית ולסגור עסקה. אנחנו בחברת ישראטופ שמחים לעמוד לרשותכם ולעזור לכם בכל שלב בתהליך הקנייה.

אנשים הניגשים בפעם הראשונה בחייהם לבצע עסקה של רכישת בית, חוששים וחרדים מהתהליך לא פחות מהעובדה שהם עומדים להשקיע סכומי כסף עצומים, בוודאי ביחס לעסקאות אחרות שביצעו במהלך חייהם. התהליך של קניית בית יכול להיות מאוד ארוך ומסורבל עבור כל אחד, בוודאי עבור מי שמעולם לא ביצע אותו.

מי שיכול לעזור בתהליך, הם אנשי מקצוע שעוסקים בכך על בסיס יומיומי. אנחנו, בחברת ישראטופ, עוזרים למשקיעים שלנו לרכוש נכסים לצורך השקעה. יש לנו ניסיון רב בקניית בתים ולכן אנחנו יכולים לעזור לכל מי שמעוניין לעשות זאת, בפרט אם הוא מעוניין לרכוש נכס, חדש או קיים, להשקעה.

 

קניית בית –הפעולות שצריך לבצע לפני תהליך הרכישה.

לפני שניגשים לתהליך קניית בית בפועל, ישנם מספר דברים שצריך לבצע בשביל שיהיה ניתן לעשות את התהליך בצורה נכונה ולהשיג את התוצאה האופטימאלית. במקרה שלנו, מדובר על נכס איכותי, במחיר משתלם (נמוך ממחיר שוק), שיהיה ניתן למכור או להשכיר אותו בעתיד ולייצר תשואה.

לפני שנכנסים לתהליך בפועל, יש לבצע 3 דברים עיקריים:

קביעת מטרות – הכוונה היא לקבוע מטרה, הן מבחינת סוג ההשקעה והן מבחינת סוג הנכס. כלומר, האם רוצים לבצע השקעה לטווח ארוך (השכרה) או לטווח קצר (מכירה) ואיזה סוג נכס רוצים לקנות (דירה, בית פרטי, בניין וכדומה).

תכנון פיננסי – אחד השלבים החשובים ביותר המקדימים את תהליך הרכישה, הוא השלב של תכנון פיננסי. בשלב זה, בוחנים את כל האפשרויות מבחינה כלכלית, בשביל לוודא מה עומד לרשותנו, איזו משכנתא אנחנו צריכים לקחת ואיזו השקעה נוכל לבצע.

למידה – שלב זה חיוני מאוד עבור משקיעים בפעם הראשונה אך חשוב שכל אחד יקפיד עליו, גם אם הוא כבר מושקע בשוק הנדל"ו הישראלי. בשלב זה לומדים להכיר את השוק, את התנאים שחלים בו, מגמות מחירים ועוד.

חשוב להדגיש, הצוות שלנו בישראטופ עוזרים לכם לא רק לבצע את תהליך הקנייה, אלא גם את כל שלושת השלבים המקדימים בשביל שתוכלו להגיע לשלב הקנייה כשבידכם כל המידע הרלוונטי.

השלבים ברכישת בית

כעת כשאנחנו מוכנים להיכנס לתהליך עצמו, הנה השלבים שצריך לעבור עד לרגע בו נקבל את המפתחות לנכס ונהיה הבעלים הרשמיים שלו:

איתור נכס – ברגע שאנחנו יודעים מה המטרות והיכולות שלנו, אנחנו יכולים להתחיל בחיפוש אחר נכס מתאים, בין אם זה להשקעה ובין אם זה למגורים. יש הבדל בין חיפוש נכס המיועד להשקעה לבין חיפוש נכס המיועד למגורים (עלויות, ביקוש, איכות האזור, צרכים אישיים ועוד)

אישור עקרוני למשכנתא – אחרי שמצאנו את הנכס המתאים לקנייה מבחינתנו, יש לפנות לבנק בשביל לקבל אישור עקרוני למשכנתא. הצוות של ישראטופ יעזור לכם להכין את תיק המסמכים הרלוונטיים בשביל שיהיה ניתן לקבל האישור המיוחל. חשוב להדגיש, גם אחרי שמקבלים את האישור מבנק מסוים, לא חייבים בהכרח להשתמש בו אצלו, אלא אפשר לפנות לבנקים אחרים.

השכרת אנשי מקצוע – בשביל לבצע עסקה לרכישת בית, צריך לשכור עורך דין שיעזור בכל מה שקשור להיבטים של מיסוי ותכנון מס, ליווי במשא ומתן, נוסח חוזה המכירה ועוד.

ייעוץ משכנתאות – לפני שמחליטים איזו משכנתא לקחת מהבנק, רצוי לשבת עם יועצים מקצועיים וללמוד על האפשרויות וכן להחליט מה האפשרות הנכונה מבחינה כלכלית. בין אם זה על פי הריביות שהבנק מציע ובין אם זה על פי תקופת ההחזר של המשכנתא.

בשני המקרים, כמו במקרים אחרים, אנחנו עוזרים למשקיעים שלנו למצוא אנשי מקצוע מתאימים שילוו אותם במהלך ההשקעה.

בדיקה ומשא ומתן – לפני שאנחנו חותמים על חוזה על רכישת בית, יש להזמין צוות מקצועי שיבדוק את הנכס, בשביל לוודא שהכל תקין וכן בשביל לוודא שסכום המכירה תואם את הערך שלו בשוק. לשם כך, רצוי להיעזר בשירותיו של שמאי פרטי.

חלק נוסף בבדיקה ייעשה בהיבט המשפטי. המטרה היא לוודא שאין שום מניעה משפטית או אחרת לבצע את העסקה (למשל, מקרים בהם הזכויות על הנכס אינן נמצאות בידיים בלעדיות של המוכר ואז הוא לא יכול להחליט בעצמו על מכירתו).

לאחר מכן, בהנחה והכל נמצא תקין וסדיר, יש להיכנס למשא ומתן מול המוכרים, בתקווה להוזיל עלויות. מי שאיננו מתמחה בכך, יכול להשתמש בשירותיהם של אנשי מקצוע שיש להם ניסיון במשאים ומתנים.

במידה והמשא ומתן מצליח ומגיעים להסכמות, יש לחתום על מזכר הבנות ועל חוזה, לחתום על משכנתא בשביל לקבל את יתרת סכום הכסף הדרוש להשלמת העסקה ואז יש להוציא הערת אזהרה בלשכת רישום המקרקעין בשביל למנוע מצב שהמוכר ימכור את הנכס למישהו אחר. יש גם ליידע את רשויות המס ולשלם מס רכישה ולהשלים את התשלומים על הנכס עצמו.

אחרי שהכל מושלם, אז מגיע השלב האחרון, העברת בעלות וחתימה ורישום בטאבו. החל משלב זה, אנחנו הבעלים של הנכס החדש. מכאן והלאה, עלינו להחליט כיצד לפעול, האם למכור, להשכיר או להתגורר בו.

 

סיכום

חברת ישראטופ השקעות נדל"ן בישראל, עומדים לרשותכם בכל שלב ומוכנים לייעץ, לעזור וללוות אתכם בכל אחד מהשלבים בתהליך. פנו אלינו עוד היום, נקבע מועד לפגישה ונתחיל בתהליך קניית בית עבורכם!

מה הסדר פעולות בקניית בית?
מה הסדר פעולות בקניית בית?

שאלות נפוצות:

Picture of ישראטופ
ישראטופ

ישראטופ השקעות בע"מ היא חברה המתמחה בייעוץ נדל"ן וליווי של לקוחות החברה בתהליך השקעת הנדל"ן. השירותים המרכזיים שמציעה החברה: ייעוץ וליווי השקעת נדל"ן, ייעוץ משכנתא, שירותי השבחה וניהול נכסים.

את ישראטופ הקמנו אחרי מעל לעשור של פעילות בתחום הנדל״ן!

כתבות מהתקשורת
איך אפשר לנצל את הקיפאון בשוק הנדל״ן כדי להיות בעלי נכס?
ריאיון בערוץ 13
הדרכים להרוויח מהשקעות נדל״ן גם כשהריבית גבוהה
ריאיון בערוץ 14