ליווי מלא במציאת שוכר איכותי לדירה להשקעה

בואו נדבר על הנכס הבא שלכם

השאירו פרטים ואחד מאיתנו יחזור אליכם 

השקעה לטווח ארוך בנדל"ן, יכולה לספק מקור הכנסה נוסף למשקיע לאורך זמן ולייצר בסיס כלכלי איתן לו ולילדיו. לשם כך, לא מספיק רק לחפש נכס איכותי להשקעה, אלא גם למצוא שוכר שירצה להשכיר את הנכס לאורך זמן והיחסים איתו יהיו נוחים. אנחנו בישראטופ, עוזרים למשקיעים שלנו לחפש שוכרים איכותיים להשקעות שלהם.

אחת הבעיות איתה מתמודדים משקיעים אשר רוכשים דירה להשקעה לטווח ארוך, היא הקושי למצוא שוכר מתאים לנכס שבבעלותם. לא פעם משקיעים נתקעים עם נכסים שאינם נמצאים בשימוש, בגלל הקושי למצוא שוכר או בגלל העובדה שהשוכרים איתם הם עובדים, אינם נשארים זמן רב או יוצרים להם בעיות, שהופכות את ההשקעה לפחות משתלמת לאורך זמן.

אנחנו בחברת ישראטופ השקעות נדלן מלווים את המשקיעים שלנו מתחילת הדרך, קרי משלב תכנון פיננסי לפני השקעה, איתור נכסים להשקעה, ועד לשלב בו של חיפוש ומציאת שוכרים איכותיים לדירה החדשה שבבעלותם. צוות שברשותנו עוזר למשקיעים שלנו למצוא שוכרים איכותיים, מתוך כוונה שהם ישכירו את הנכס לתקופה ארוכה והמשקיעים לא יצטרכו לחפש שוכרים אחרים.

מדוע חשוב למצוא שוכרים איכותיים לדירה בהשקעה?

המשמעות של חיפוש ומציאת שוכרים איכותיים לדירה בהשקעה באה לידי ביטוי בצורות שונות:

זמן – כשמוצאים שוכר איכותי להשקעה, המשמעות היא חסכון עצום בזמן. במקום לחפש כל שנה או בסיום כל תקופת חוזה שוכר חדש, אפשר ליהנות משוכר אחד לאורך תקופה ארוכה. ישנם משקיעים המשכירים דירות לתקופה ארוכה וזה משחרר אותם מהצורך לחפש כל שנה שוכר חדש.

שמירה על איכות הנכס – כשמחפשים ומוצאים שוכר איכותי, המשמעות העקיפה ואפילו הישירה  היא ששומרים גם על איכות הנכס. לא רק ששוכר איכותי נמדד בכך שהוא שומר על הנכס ולא יוצר נזקים הדורשים טיפול ותיקון, אלא הוא גם רואה בנכס, אף על פי שהוא שכור את ביתו, ולכן הוא יקפיד לשמור עליו.

עלויות – כשמוצאים שוכר איכותי לנכס, זה חסכון כלכלי עבור המשקיע. לא רק במובן שהוא לא צריך לבזבז זמן על חיפוש שוכרים, זמן שמגולם כאמור בעלויות כספיות, אלא עצם זה שהנכס שלו נמצא בידיים טובות של שוכר אשר שומר על הנכס, מטפח אותו כמו היה ביתו, ודואג לשמור על ערכו. זה מונע מהמשקיע את הצורך להשקיע כסף בתיקונים וטיפולים.

מוסר תשלומים גבוה– אחד המאפיינים על פיהם נמדד שוכר איכותי, הוא מוסר התשלומים שלו כלפי המשכיר.

אומנם, לרוב השוכר נותן מראש צ'קים לביטחון אשר אמורים למנוע מצב של פגיעה במשכיר אם הוא איננו עומד בתשלום שכר דירה, אך ישנם מקרים בהם השוכרים יוצרים בעיה משמעותית בגלל מוסר תשלומים נמוך. כשמוצאים שוכר איכותי, אז לא צריך להתמודד עם בעיה זו, ואפשר להימנע מכך. זה כמובן משפר את איכות ההשקעה של בעל הנכס.

יחסים טובים עם השכנים – שוכר איכותי, נמדד, בין היתר, גם בזכות היחסים עם השכנים במבנה, עמידה בכל הדרישות, לא רק של הבעלים, אלא באופן כללי של ועד הבית והדיירים בבניין. אם השוכר יוצר בעיות, אז זה עלול להשפיע על המשכיר ביחסים מול שכניו, ואפילו להגיע להליכים משפטיים במקרה קיצוני.

5 פרמטרים שיקבעו אם השוכר איכותי

ניתן לאפיין שוכרים איכותיים להשקעות, על פי 5 פרמטרים. רצוי מאוד לבחון כל שוכר פוטנציאלי על פיהם ולוודא מי עומד בהם, בשביל להחליט למי להשכיר את הנכס:

  • משפחה/זוג – בדרך כלל משפחות עם ילדים או זוגות צעירים, נחשבים שוכרים יותר איכותיים. נחשבים יותר אחראיים, מיושבים, מחפשים נכסים להשכרה לטווח ארוך.
  • מקצוע – אפשר לבחון דרך המקצוע של השוכר, אם הוא שוכר איכותי, בין אם זה בגלל תנאי השכר והיכולת לעמוד בדמי השכירות ובין אם זה בגלל מאפייני המקצוע שיכולים ללמד על אישיותו של השוכר.
  • תקופת השכרה – שוכרים המחפשים נכס להשכרה לטווח ארוך, עדיפים על שוכרים המחפשים נכס לתקופה קצרה ומוגבלת. הם ירצו לשמור על התחזוקה של הנכס, מאחר ויראו בו "בית" ולא נכס זמני למגורים.
  • היסטוריה – המלצות וחוות דעת מבעלי נכסים קודמים אצלם השכירו נכסים בעבר, יכולות לעזור ללמוד על טיבם ואיכותם.
  • ערבויות ובטחונות – שוכרים שיכולים לספק ערבויות ובטחונות דרך מקורות שונים, יציבים ואחראים, מלמדים במידה ניכרת על איכותם.

איך ישראטופ עוזרת לכם?

אנחנו בחברת ישראטופ, כאמור, מלווים את המשקיעים שלנו מתחילת ההשקעה עד לשלב בו הם מבקשים לחפש שוכרים איכותיים לדירה בהשקעה. אנחנו עוזרים להם למצוא שוכרים, מתוך כוונה שאלו יהיו יחסים ארוכי טווח והם לא יצטרכו לחפש מדי שנה שוכרים חדשים.

אנחנו מעסיקים אנשי מקצוע עם ניסיון וידע,  היכולים ללמוד על הצרכים והדרישות של המשקיעים ובהתאם לכך, בעזרת כלים שונים, עוזרים להם למצוא שוכרים ברמה גבוהה.

בין היתר, אנחנו משתמשים בכלים כגון:

  • פגישות וראיונות אישיים.
  • בדיקות יכולות כלכליות.
  • הבנת הצרכים, דרישות ואופי ההתנהגות של השוכרים.
  • המלצות וחוות דעת.
  • ליווי המשקיעים בניהול משא ומתן, ניסוח וחתימה על חוזה.

אנחנו בחברת ישראטופ גם מספקים למשקיעים שירותי ניהול נכסים, אם ברצונם שגורם מקצועי אחד ינהל עבורם את כל הנכסים שבבעלותם, ובפרט כל מה שקשור להתנהלות מול השוכרים, בהיבט הכספי ובהיבטים אחרים.

לכן, אנחנו מזמינים אתכם לפנות אלינו עוד היום ולקבל מאיתנו את כל המידע הרלוונטי בנושא. צרו איתנו קשר ואנחנו נתאם איתכם מועד לפגישה, כמה שיותר מהר.

ליווי מלא במציאת שוכר איכותי לדירה להשקעה

שאלות נפוצות:

האופציה הראשונה, על הנייר, נתפסת כהרבה יותר אטרקטיבית מאחר וניתן לעלות כל שנה את דמי השכירות. אך צריך לזכור, לעיתים לוקח זמן למצוא שוכרים ואם הדירה נשארת ריקה עלויות המיסים הן על המשכיר. לכן, לרוב עדיף שוכר לטווח ארוך ולא לחפש שוכר חדש כל שנה.

בישראל אין רגולציה שמגבילה את המשכיר מבחינת תקופות זמן או אחוז העלייה של דמי שכירות. ישנם משכירים ושוכרים המסכימים ביניהם ומציינים בחוזה, מתי יעלו דמי השכירות ובאיזה אחוז. לרוב מדובר על עלייה של 10 אחוז, אך זה תלוי בכנס ובדמי השכירות המקוריים.

אנחנו לא מתחייבים על פרק זמן מוגדר, ולו מהסיבה שאין לנו אפשרות כזו. אנחנו כן מתחייבים לעבוד על מציאת שוכר מהרגע שהלקוח מבקש מאיתנו לעשות זאת, במטרה למצוא כמה שיותר מהר, שוכר איכותי להשכרה ארוכת טווח.

בהחלט. אנחנו מוודאים שמדובר בערבויות אמיתיות ושאפשר לסמוך עליהן, לפני שהוא חותם על חוזה שכירות עם לקוח שלנו.

כתבות מהתקשורת

איך אפשר לנצל את הקיפאון בשוק הנדל״ן כדי להיות בעלי נכס?
ריאיון בערוץ 13
הדרכים להרוויח מהשקעות נדל״ן גם כשהריבית גבוהה
ריאיון בערוץ 14