ייעוץ משכנתא – בניית התמהיל הטוב ביותר עבורך

בואו נדבר על הנכס הבא שלכם

השאירו פרטים ואחד מאיתנו יחזור אליכם 

רכישת נכס, למגורים או להשקעה, היא לא דבר פשוט, בוודאי לא עבור מי שמעולם לא עשה זאת ונפגש לראשונה עם עולם חדש ושמו "משכנתאות". אנחנו בישראטופ, מציעים לכם ליהנות משירותי ייעוץ משכנתאות, במטרה לעזור לכם לבנות את התמהיל האטרקטיבי ביותר, בשביל שתוכלו לרכוש נכס בתנאים אופטימאליים. צרו איתנו קשר עוד היום, ונשמח לעזור לכם!

שוק המשכנתאות הישראלי עבר שינוי משמעותי במהלך השנים. בעבר, היה ניתן לקבל משכנתאות במסלולים ספציפיים מאוד וכן, אך ורק דרך הבנקים. היום, ניתן למצוא מסלולים מגוונים, דרך גורמי מימון שונים, בנקאיים וחוץ בנקאיים. שוק המשכנתאות מגלגל למעלה מ-70 מיליארד שקל בשנה.

נטילת משכנתא היא לא דבר של מה בכך. היא הרבה מעבר לקבלת הלוואה לצורך השלמת הסכום הנדרש לרכישת נכס. מדובר בהלוואה עם השפעות ארוכות טווח, השפעה שיכולה ללוות את הלווים במשך שנים רבות. לכן חשוב שידעו איך לגשת אל התהליך וכיצד לקחת משכנתא בצורה נכונה.

לשם כך, אנחנו כאן! החבר'ה של ישראטופ מספקים ייעוץ משכנתאות מקצועי שעוזר לבנות את התמהיל הנכון למשכנתא.

ייעוץ משכנתאות – לפני שמתחילים, מה חשוב לדעת על משכנתאות

משכנתא היא הלוואה לרכישת נכס. מרבית האנשים, לא יוכלו לרכוש נכסים, למגורים או להשקעה, מבלי להיעזר בכלי זה. להבדיל מהלוואות אחרות, משכנתא נחשבת להלוואה בטוחה מאחר והלווה משתמש בהון העצמי שעומד לרשותו ובנכס, כבטוחה להחזר ההלוואה.

על פי דרישות בנק ישראל, יכולים לווים לקחת משכנתא עד 75% מערך הנכס. כלומר, אם מתעניינים ברכישת נכס בסך מיליון שקל, אזי שהבנק יכול לספק משכנתא עד 750 אלף שקל. את היתרה יצטרך הרוכש להביא מהבית, בעזרת הון עצמי שצבר וחסך.

אם מדובר בנכס שני, אז גובה המשכנתא יכולה להגיע עד ל-50% מסכום הנכס. משקיעים רבים משתמשים באופציה לצורך רכישה והשקעה בנכסים.

מה זה תמהיל משכנתא?

המונח "תמהיל" הוא שגור בשיח על משכנתאות. מה שעומד מאחוריו, זה האופן בו מחלקים נטל המשכנתא כך שיהיה ניתן להחזיר אותה באופן שלא יפגע בחשבון ההוצאות החודשי של הלווה.

אחרי שמקבלים אישור עקרוני למשכנתא מבנק ישראל, אישור המאפשר לקחת משכנתא מהבנק, אז מקבל הלווה תמהילים עבור סלים אחידים. אך הלווה יכול להשתמש בתמהיל אחר שישרת אותו טוב יותר. תמהיל המחלק את המסלול שלו באופן שיתאים ליכולות הכספיות שלו. לדוגמא:

  • תמהיל עם ריבית קבועה, תמהיל עם ריבית משתנה.
  • תמהיל עם ריביות הצמודות למדד המחירים או כאלו שלא.
  • איך רוצים לחלק את התשלומים ולאיזו תקופת זמן.

דרך תמהיל משכנתא אפשר לחסוך הרבה מאוד כסף. שכן אם יודעים לבנות תוכנית מתאימה ליכולות ולצרכים של הלווה, אזי שניתן להתאים את התמהיל לאפשרויות שעומדות לרשותו וכן לתנאי השוק. לכן חשוב להיעזר בשירותי ייעוץ משכנתאות מקצועי שייצור את התמהיל הנכון.

מה צריך לקחת בחשבון שבונים תמהיל משכנתאות?

כשניגשים לבנות תמהיל משכנתאות, ישנן מספר נקודות שצריך לקחת בחשבון. אנחנו בישראטופ מציינים זאת בפני הלקוחות שלנו וכמובן עובדים על בסיס אותן נקודות, על מנת לעזור להם לבנות את התמהיל הטוב ביותר ולקבל אותו מהבנק.

נקודה ראשונה – פריסת תשלומים למשכנתא אפשרית עד 30 שנה. זאת בשונה מהלוואות אחרות שמתפרסות על פני תקופה קצרה יותר. באופן טבעי, ככל שמאריכים את משך זמן המשכנתא, ההשפעה שלה על ההוצאה החודשית פחותה. מנגד, ככל שההלוואה קצרה יותר, כך הריבית נמוכה יותר ולהיפך.

נקודה שנייה – כל לווה צריך לבדוק את הנתונים העומדים לרשותו באופן אינדיבידואלי. למשל, כושר ההחזר שלו, אחוז המימון שהוא צריך לצורך רכישת הנכס, איכות הנכס והיכולת שלו להפיק ממנו ערך אמיתי בעתיד. כך הוא ידע מה היכולות שלו ואיזה מסלול יכול להתאים לו יותר.

נקודה שלישית – ככל שההון העצמי גבוה יותר, כך הלווה יידרש לסכום הלוואה נמוך יותר. זה המצב האופטימאלי. מאחר ובצורה כזו, הוא יכול לקחת משכנתא נמוכה לטווח קצר ולסיים אותה בהקדם או לטווח ארוך, מבלי שזה ישפיע באופן מהותי על חשבון ההוצאות שלו.

נקודה רביעית – יש משמעות לאופי וסוג הנכס. בפרט אם יום אחד הלווה ירצה למכור את המבנה בשביל להחזיר את המשכנתא. רצוי שלנכס יהיה ערך אמיתי וביקוש.

נקודה חמישית – מעבר למשכנתא עצמה, הלווה יצטרך לדאוג לביטחונות, רישום אזהרה לטובת הבנק, רישום משכון, ייפוי כוח נוטריוני לבנק וכן עליו לרכוש ביטוח משכנתא.

חשוב להדגיש, התמהיל המדויק, יוצר איזון בין משך תקופת ההלוואה, עלויות הריביות והאפשרויות הכלכליות שעומדות בפני הלווה לבצע את ההחזר כנדרש ולהמשיך לקיים שגרת חיים סדירה מבחינה כלכלית.

איך אנחנו יכולים לעזור לכם

אנחנו בישראטופ, מספקים לכם שירותי ייעוץ משכנתאות מקצועיים המאפשרים לכם גם לבנות תמהיל משכנתא איכותי, לקבל את כל המידע הרלוונטי בנושא וכן אנחנו נדאג לעבוד עבורכם מול הגורמים הרלוונטיים בבנק.

במשך השנים, הצלחנו לספק ללקוחות שלנו הטבות בסך עשרות ומאות אלפי שקלים, בעזרת ייעוץ משכנתאות מתקדם. פנו אלינו עוד היום, ותוכלו גם אתם ליהנות משירות ברמה הגבוהה ביותר לפני רכישת נכס חדש!

ייעוץ משכנתא - בניית התמהיל הטוב ביותר עבורך

שאלות נפוצות:

אנחנו בישראטופ בודקים את כל הפרטים הרלוונטיים אודות המצב הכלכלי של הלקוחות שלנו, כולל צפי הכנסות בעתיד, ובעזרת כלים שעומדים לרשותנו, הידע והניסיון שצברנו, אנחנו יכולים להניח איזה מסלול יכול לשרת אתכם בצורה הטובה ביותר. זה לא חד משמעי אבל זה בהחלט יכול לתת תמונה.

התשובה לכך איננה חד משמעית. מי שבוחר באופציה הראשונה, צריך לקחת בחשבון שהריבית שהוא ישלם תהיה משמעותית יותר. לעומת זאת, מי שבוחר באופציה השנייה, צריך לקחת בחשבון שמדי חודש הוא ישלם סכום גבוה יותר. לכן זה תלוי בגובה ההכנסות וההוצאות החודשי וכיצד רוצים לחלק את המשכנתא לאורך זמן.

ריבית קבועה, היא ריבית שהבנק קובע למסלול והיא תישאר לאורך תקופת זמן ארוכה. ריבית משתנה, היא ריבית שהסכום שלה משתנה בנקודות שונות. בעיקרון, לכל אחד מהמסלולים יש יתרונות וחסרונות, זה תלוי בסכום שנקבע ובמצב השוק. בדרך כלל, הרבה אנשים מעדיפים ריבית קבועה, מתוך הנחה שהסכומים לא יהיו משמעותיים

כשלקוח יוצר איתנו קשר לגבי פגישת ייעוץ משכנתאות, אנחנו מסבירים לו במפורש מה עליו להביא לפגישה בשביל שנוכל לעזור לו.  מדובר על מסמכים המלמדים על ההכנסות שלו ומצבו הכלכלי בכלל, מסמכים המלמדים על סוג, איכות וערך הנכס. אנחנו כבר נדאג לכל השאר!

 

כתבות מהתקשורת

איך אפשר לנצל את הקיפאון בשוק הנדל״ן כדי להיות בעלי נכס?
ריאיון בערוץ 13
הדרכים להרוויח מהשקעות נדל״ן גם כשהריבית גבוהה
ריאיון בערוץ 14