חתימה על הסכם רכישה לקניית דירה

בואו נדבר על הנכס הבא שלכם

השאירו פרטים ואחד מאיתנו יחזור אליכם 

הסכם לרכישת דירה הוא מסמך עם הרבה סעיפים המתייחסים לאופי העסקה, ונועדו לשמור על האינטרסים של בעל הנכס והרוכש. בשביל לחתום על הסכם, חשוב להיעזר באנשי מקצוע שמתמחים בכך. אנחנו בישראטופ השקעות נדל"ן, מציעים לכם שירות ליווי להסכם רכישה לקניית דירה.

משקיעים אשר ניגשים לרכוש דירה להשקעה, בין אם היא מיועדת למכירה ובין אם היא מיועדת להשכרה, רוצים להיות בטוחים שהעסקה אותה הם מקדמים, לא רק שתצא לפועל אלא גם תשרת את המטרות שלהם. הם לא מעוניינים לגלות שבגלל סעיף כזה או אחר, אזי שכל החלומות שלהם ייגדעו בבת אחת.

לכן, הם צריכים להקפיד שבעת חתימה על הסכם רכישה לקניית דירה, יהיו לצידם אנשי מקצוע המתמחים בנושא ויכולים לבחון עבורם את ההסכם ולוודא שהוא כולל את כל הסיכומים המוקדמים בין הצדדים, את התנאים הרלוונטיים עבורם ומייצג את האינטרסים שלהם. אנשי מקצוע שיש להם ניסיון בניסוח הסכמי רכישה, יכולים להוות את ההבדל בין הסכם שבסופו המשקיע ייהנה מרווח משמעותי לבין הסכם שמוביל לתסבוכת משפטית.

למה הסכם רכישה לקניית דירה נחשב למסובך?

הסכם לרכישת דירה איננו הסכם רגיל. הוא כולל בתוכו שורה ארוכה של סעיפים, המתייחסים הן לנכס עצמו, הן למצבו המשפטי, הן לעלויות ולאופן בו משלמים אותן, והן לכל מה שקשור לתנאי העברת בעלות מהמוכר לרוכש.

ההסכם הוא מסובך, יחסית להסכמים אחרים, מכמה סיבות:

  1. בגלל שמדובר על הסכם המתבססת על סכומי ענק, אזי שהוא לא יכול להיות הסכם פשוט. מדובר בנכס שערכו יכול להגיע למאות אלפי שקלים ומעבר לכך. לכן הצד המוכר, רוצה להבטיח שהכסף באמת יגיע אליו, בעוד שהצד הרוכש, רוצה לוודא שהוא מקבל את "המוצר" שהובטח לו.
  2. לנכסים יש משמעות משפטית. לא מדובר במוצר סטנדרטי שאפשר להעביר מאחד לשני ואין משמעות אמיתית לבעלים. כאן מדובר על מוצר עם משמעות וצריך לוודא שזה ברור לשני הצדדים, כמו שצריך לוודא שכל העניינים המשפטיים הוסדרו, כך שאף גורם חיצוני לא יכול לטעון שיש לו חלק בנכס. לדוגמא, אם מדובר בנכס שעמד במרכזו של ריב ירושה או סכסוך משפחתי.
  3. נכס, בפרט דירה, מוגדר בצורות שונות. על פניו ההגדרה היא השטח של הנכס עצמו כפי שהוא מופיע ברישומים שונים. אך צריך לזכור שבתוך השטח, ישנו מפרט מסוים שחיוני להפעלתו ושימושו. מעבר לכך, הרבה פעמים כשרוכשים נכס מסוים, אז מקבלים ביחד איתו "תוספות" שונות, למשל, מחסן, חנייה ועוד. דברים שקשורים לנכס. צריך להגדיר בצורה מפורשת מה שייך ואילו שימושים ניתן לעשות בהם. ההסכם צריך לכלול בצורה מפורשת את המפרט הטכני של הדירה.
  4. נכס הוא לא רק בעל חשיבות משפטית אלא גם יש הגדרות ברורות, מה ניתן לעשות איתו ומה אסור. למשל, דירת מגורים לא יכולה לשמש לבית עסק ולא ניתן להפעיל בה דברים שאינם עומדים בהגדרה המשפטית של הנכס. החוזה חייב להגדיר בצורה ברורה, מה הרוכש מקבל ומה מותר לו לעשות עם הנכס שבבעלותו.

מדוע חשוב להיעזר באנשי מקצוע בעת חתימת על הסכם רכישה?

מרבית האנשים אינם מתעסקים בהסכמי רכישה לקניית דירה על בסיס קבוע. להיפך, סביר להניח שרוב האנשים, ייתקלו בו בפעם הראשונה שירכשו דירה. גם אם הם עשו זאת בעבר, אזי שלא כל חוזה דומה למשנהו, ולא כל הסכמים דומים. ההסכם נקבע על פי מה שסוכם בין הצדדים, וכולל סעיפים שונים, המתייחסים גם להסכמות וגם לאופי הנכס ולמה שהוא כולל.

אנשי מקצוע שמתמחים בכל מה שקשור להסכם רכישה, יכולים לעזור ללקוחות אותם הם מייצגים, מה בדיוק ההסכם אומר, איך אפשר לפרש אותו וכמובן האם משתלם להם לחתום עליו או לא.

הם עוזרים בניסוח החוזה מתוך כוונה להשיג את האינטרסים הרלוונטיים עבורם.

ברגע שנעזרים באנשי מקצוע המתמחים בדבר, אפשר להימנע מ"מלכודות" שעלולות להיווצר ולייצר השפעה ארוכת טווח אחרי שחותמים על ההסכם, ואפשר לסגור את העסקה בצורה הרבה יותר בטוחה. כך המוכר יקבל את כספו עבור הנכס ולהמשיך הלאה והרוכש לקבל את מפתחות הנכס ולהשתמש בו כפי שהוא רואה לנכון.

ליווי של אנשי מקצוע יכול לעזור בנקודות הבאות:

  • לאתר בעיות בהסכם שהלקוח לא עלה עליהן או לא הכיר.
  • לשנות ניסוחים של סעיפים שונים, בשביל להגדיר אותם בצורה ברורה יותר או על מנת לשנות אותם, בשביל שיוכלו לעמוד בדרישות הלקוח.
  • להוסיף סעיפים רלוונטיים ודברים שיכולים לעזור ללקוחות שלהם
  • אנשי מקצוע המתמחים בהסכמי רכישה, יכולים לעזור גם בניהול משא ומתן, מתוך כוונה לשפר את העמדות של הלקוחות ולעזור להם לעלות או להוריד את המחיר (בהתאם לעמדה שלהם).
  • להציב תנאים מתאימים למקרה שההסכם איננו מתקיים על ידי הצד השני.
  • לספק הסברים מפורטים ללקוחות שלהם, בכל מה שקשור להסכם ולדרך בה הוא יצא לפועל.

לסיום, אנחנו בחברת ישראטופ מספקים לכם את כל המידע הרלוונטי בשביל שתוכלו לחתום על הסכם רכישת דירה, בין אם אתם רוכשים או מוכרים, בראש שקט וללא דאגות. לרשותנו צוות של אנשי מקצוע המתמחים בכך, ועומד לרשותכם בכל עת.

צרו איתנו קשר ונתאם איתכם מועד לפגישה, עוד היום.

חתימה על הסכם רכישה לקניית דירה

שאלות נפוצות:

בהחלט. האנשים שלנו מתמחים גם בניהול משאים ומתנים על רכישת נכסים, בין אם זה לצורך השקעה לטווח קצר ובין אם זה לצורך השקעה לטווח ארוך. אנחנו מוכנים לעמוד לרשות הלקוחות שלנו בכל עת ולעזור לכם למקסם את העסקה באופן אופטימאלי.

הדבר תלוי באופי ההסכם ובמה שסוכם בינך לבין הצד השני. בעיקרון, בכל הסכם רכישת דירה, ישנו סעיף המאפשר לאחד הצדדים לצאת ממנו, תוך זמן מסוים, אך עליו לשלם "קנס" שכן מהלך כזה עלול לפגוע מבחינה כלכלית בצד השני. זה מסביר מדוע חשוב להשתמש באנשי מקצוע בעת חתימה על הסכם, גם בשביל לוודא שסעיף כזה נמצא בחוזה וגם בשביל לוודא שהוא מתקיים.

הצוות שלנו ישמח לעמוד לרשותך ולספק לך את כל השירותים הרלוונטיים על פי הצורך, עד להשלמת ההשקעה באופן מלא. אם תזדקק לעזרה או לכל דבר אחר, בהקשר של העברת בעלות ורישומים שונים, אנחנו נשמח לעזור לך.

כן. אם משקיע שלנו מבקש שנעזור לו למצוא שוכר ולחתום איתו על חוזה, אנחנו נעשה זאת בעזרת אנשי מקצוע המתמחים בכך.

כתבות מהתקשורת

איך אפשר לנצל את הקיפאון בשוק הנדל״ן כדי להיות בעלי נכס?
ריאיון בערוץ 13
הדרכים להרוויח מהשקעות נדל״ן גם כשהריבית גבוהה
ריאיון בערוץ 14