איפה כדאי לקנות דירות להשקעה בישראל?

בואו נדבר על הנכס הבא שלכם

השאירו פרטים ואחד מאיתנו יחזור אליכם 

משקיעי נדל"ן המבקשים לרכוש דירות להשקעה בישראל, מתלבטים לא פעם בשאלה איפה כדאי לקנות נכסים. ישראל היא הרי מדינה קטנה, השוק שלה קטן יחסית, הבדלים בין השקעות באזור כזה או אזור אחר, יכולים להיות משמעותיים במובנים רבים. אנחנו בחברת ישראטופ מציגים בפניכם, היכן כדאי לקנות דירה להשקעה ומזמינים אתכם לפנות אלינו ואנחנו נעזור לכם לבצע השקעה חכמה! 

 

במשך שנים רבות, שוק הנדל"ן הישראלי נתפס בעיניי משקיעים נתפס כשוק לא אטרקטיבי. ההיצע היה יקר והתשואה לא היתה מספיק גדולה בשביל לכסות על ההשקעות. עם הזמן הגישה כלפי השוק השתנתה, הן בגלל העובדה שנוצרו יותר ויותר ביקושים באזורים שונים, האופציות להשקעה הפכו מגוונות יותר, ודירות להשקעה הפכו להיות כלי אטרקטיבי עברו משקיעים שחיפשו השקעה לטווח ארוך.

לפני שבוחנים איפה כדאי לקנות דירות להשקעה בישראל, חשוב להתייחס למספר נקודות שיכולות להשפיע, הן על ההתבוננות בשוק, והן על ההחלטה איפה להשקיע את הכסף.

 

4 נקודות שצריך לקחת בחשבון

נקודה ראשונה – דינאמיות

שוק נדל"ן הוא דבר דינאמי. גם אם זה לוקח זמן, המחירים יכולים לעלות או לרדת בהתאם לשינויים מסוימים שהאזור עובר או שינויים רחבים יותר. למשל, אם המדינה מחליטה לפתח אזור מסוים או משקיע מחליט להקים במקום מפעל גדול, תהיה לכך השלכה גם על שוק הנדל"ן. מאחר וישראל היה מדינה קטנה, אז ההשפעה יכולה להיות  משמעותית.

בהקשר לשינויים, צריך לקחת בחשבון השפעה שלא קיימת במדינות אחרות, והיא ההשפעה הביטחונית. לדוגמא, אזורי עימות (בפועל או בפוטנציה), ייתכן מאוד שיהיה ניתן למצוא נכסים זולים להשקעה, השאלה אם יהיה ניתן למצוא להם רוכשים או שוכרים פוטנציאליים. זה גם נתון לשינוי בהתאם לתקופה. לכן, מומלץ לבדוק זאת לאורך זמן אך גם על פי התקופה בה מתכוונים להשקיע.

נקודה שנייה – תכנון השקעה 

יש הבדל בין חיפוש דירה להשקעה בטווח קצר או בטווח ארוך. אנחנו נוכל לראות בהמשך, קיים הבדל בין אזורים בהם כדאי לקנות דירות לצורך מכירה לבין אזורים בהם כדאי להשקיע בדירות לצורך שכירות. לכן, כל משקיע צריך לשאול את עצמו, לשם מה הוא רוכש את הדירה, איזה השקעה הוא מחפש ומה יכול לשרת את המטרות שלו.

נקודה שלישית – מאפיינים אישיים

הכוונה בהיבט זה, מה דורשת ההשקעה מהמשקיע והאם הוא יוכל לעמוד בה. ישנם משקיעים שההון העצמי העומד לרשותם לא מאפשר לבצע השקעות במקומות מסוימים, אז הם יצטרכו לחפש השקעות משתלמות זולות יותר במקומות אחרים. לעומת זאת, יהיו משקיעים שיעדיפו להשקיע את כספם בהשקעות יקרות, מתוך ידיעה שיש להם את היכולת והם יכולים להפיק את המיטב.

נקודה רביעית – מידע

כשניגשים לבדוק איפה כדאי להשקיע, חשוב להשתמש במקורות מידע אמינים, כאלה שיכולים להציג תמונת מצב מלאה ומפורטת לאורך זמן ויכולים לעזור לקבל החלטה מושכלת ונכונה. בדיוק לשם כך, אנחנו עומדים לצידכם. הצוות שלנו בחברת ישראטופ, ישמח להציע לכם מקורות מידע אמינים ואיכותיים.

יישובים בהם כדאי להשקיע 

לפי נתונים עדכניים לשנת 2024, היישובים בהם משתלם לרכוש נכס ולהשכיר אותו הם: (בסוגריים תשואה ממוצעת שנתית מהשכרה)

 • טבריה (3.65%)
 • נהריה (3.57)
 • אור עקיבא (3.57)
 • קרית שמונה (3.52%)
 • אשקלון (3.36%)
 • אילת (3.33)
 • עכו (3.32)
 • צור יצחק (3.24%)
 • שדרות (3.16%)
 • באר שבע (3.13%)

 

5 דברים שצריך לשים לב אליהם:

1.סכום התשואה היא ביחס לעלות דירה ממוצעת. כלומר, אם מוציאים דירות זולות יותר, אז התשואה בהחלט תעלה.

2.ערך הדירות איננו דומה בכל מקום. בצור יצחק, דירה ממוצעת תעלה למעלה משני מיליון שקל, בזמן שבקרית שמונה היא תעלה פחות ממיליון. כלומר, ערך ההשקעה הוא שונה לגמרי.

3.אפשר לשים לב, שכל היישובים הם מחוץ למרכז וכן מחוץ למטרופולינים גדולים ומרכזיים. למעשה, כל היישובים הם חלק מיישובי הפריפריה (מלבד צור יצחק שאפשר לטעון שהוא לא באמת פריפריה). יהיו לכך השלכות בהיבטים מסוימים, כאלה שיכולים להשפיע על הביקושים וכמובן גם על התמחור של הנכסים.

4.הטבלה רלוונטית לשנת 2024, אך צריך לקחת בחשבון את השלכות המלחמה. סביר להניח שהביקושים בערים כמו קרית שמונה, אשקלון, שדרות, ירדו ומכאן שגם יהיה קשה מאוד להשיג את התשואה הנקובה.

5.מי שמעוניין לרכוש נכס בתל אביב, צריך לדעת שעלות דירה ממוצעת יכולה להגיע לסכום של 4 מיליון שקל, והתשואה היא 2.66% בלבד.

 

מה יכול להשפיע על התשואה?

ההשפעה על התשואה נוצרת מערך הנכס והשכירות שניתן לגבות עבורו. האידיאל, הוא לחפש נכס מתחת לערך השוק, להשביח אותו ולאחר מכן להשכיר בסכום המקובל בשוק או בסכום גבוה יותר. זה מה שכל משקיע ישאף למצוא ולעשות.

ישנם מספר גורמים שיכולים להשפיע על ערך הנכס, הביקוש והתשואה:

 • איכות חיים ביישוב.
 • היצע וביקוש של נכסים.
 • קהל היעד אליו פונים.
 • מקומות עבודה.
 • מוסדות חינוך, כולל מוסדות אקדמיים.
 • דרכי תחבורה.
 • קירבה למטרופולין גדול.
 • מוסדות בריאות.
 • תוכניות פיתוח איזוריות.
 • אופי המבנה והיכולת להשביח אותו.
 • במקרים מסוימים, גם מוסדות דת יכולים להשפיע.

אנחנו בחברת ישראטופ השקעות נדל"ן, עוזרים לכם למצוא נכסים להשקעה בכל רחבי הארץ ובפרט ביישובים בהם הכי משתלם להשקיע. אנחנו מעסיקים צוות מקצועי ומנוסה המוכן לעמוד לרשותכם בכל עת. אנחנו מזמינים אתכם לפנות אלינו עוד היום!

ישראטופ השקעות נדלן

שאלות נפוצות:

מאחר והתשואה תלויה בהרבה מאוד גורמים, אזי שהיא לא חייבת להיות אחידה בכל יישוב, גם לא כשמדובר על שני יישובים צמודים זה לזה. איכות החיים ביישוב משפיעה לא מעט על ערך הנכסים ומכאן שיש גם השפעה על התשואה שמקבל המשקיע. זו הסיבה שצריך לבחון כל יישוב בנפרד.

בשביל לבדוק תשואה לדירה במקרה של השקעה ומכירה (השקעה לטווח קצר), צריך לבדוק מה הסכום הכולל להשקעה (כולל ריביות על משכנתא, השבחה, עלויות עסקה וכדומה), מול הסכום המוצע עבור הנכס במקרה של מכירה. כך אפשר לדעת מה גובה התשואה על הנכס.

איך אדע אם משתלם להשקיע בנכס לצורך מכירה או לצורך השכרה?

כן. אנחנו מלווים את המשקיעים שלנו לאורך כל תהליך ההשקעה מהשלב הראשון והלאה. אם המשקיע מבקש, אנחנו מבצעים עבורו חיפוש, מנהלים משא ומתן ודואגים לכל מה שקשור להשכרת הנכס וניהולו לאחר מכן.

ישראטופ
ישראטופ

ישראטופ השקעות בע"מ היא חברה המתמחה בייעוץ נדל"ן וליווי של לקוחות החברה בתהליך השקעת הנדל"ן. השירותים המרכזיים שמציעה החברה: ייעוץ וליווי השקעת נדל"ן, ייעוץ משכנתא, שירותי השבחה וניהול נכסים.

את ישראטופ הקמנו אחרי מעל לעשור של פעילות בתחום הנדל״ן!

כתבות מהתקשורת
איך אפשר לנצל את הקיפאון בשוק הנדל״ן כדי להיות בעלי נכס?
ריאיון בערוץ 13
הדרכים להרוויח מהשקעות נדל״ן גם כשהריבית גבוהה
ריאיון בערוץ 14