איך לדעת אם הגיע הזמן לרכוש דירה?

בואו נדבר על הנכס הבא שלכם

השאירו פרטים ואחד מאיתנו יחזור אליכם 

רכישת דירה, למגורים או להשקעה, מחייבת תהליך של חשיבה וקבלת החלטות מושכל. אם התהליך מבלי לחשוב על ההשלכות שלו, התוצאות יהיו בהתאם בהיבטים שונים. ההשקעה תהיה להפסד. אנחנו בחברת ישראטופ יזמות נדל"ן בעזרת אנשי מקצוע מובילים, עוזרים לכם לקבל החלטה נכונה ומשתלמת. 

רכישת דירה אינה דומה לשום השקעה כספית אחרת. מדובר על סכומים עצומים הנדרשים מההון העצמי של המשקיע, נטילת התחייבויות כספיות מהבנק (משכנתא) לאורך שנים, ולכן צריך להוסיף סיכונים שיכולים להשפיע על התהליך והתוצאה הסופית, והשפעות כלכליות שיכולות להיווצר כתוצאה מהשקעה זו.

מנגד, רכישת דירה היא אחת הדרכים הבטוחות להבטיח ביטחון כלכלי לרוכשים ולילדיהם. אין מוצר פיננסי יותר יציב, חזק ואיכותי, שיכול לשמש ערובה לביטחון כלכלי מרכישת דירה. בוודאי אם מדובר בנכס המיועד להשקעה לטווח ארוך ומאפשר לרוכשים ליהנות מדמי שכירות חודשיים.

 

מדוע השקעה בדירה היא דבר חכם

לפני שנסביר איך לדעת האם הגיע הזמן לרכוש דירה, נסביר בקצרה מדוע זו השקעה נכונה ולמה מומלץ לחסוך כסף ולהשקיע ברכישת דירה, למגורים, מכירה או השכרה.

  1. דירה, להבדיל מכל מוצר פיננסי אחר, לא נעלמת, לא מתפוגגת או מתאדה כמו מוצרים פיננסים אחרים. כשאנחנו משקיעים את הכסף שלנו בדירה, לא רק שאנחנו יכולים ולבקר בה, ברור לנו שאם לא יקרה משהו סופר קיצוני, אזי שהיא תעמוד על כנה גם בעוד שנים. לעומת זאת, אנחנו לא יכולים להיות בטוחים בכך, כשמדובר על מניות, אגרות חוב, כסף זר או מוצרים פיננסיים אחרים.
  2. דירה ניתן לבטח אם חס וחלילה קורה לה משהו. זה אומר, שההשקעה שלנו מבוטחת ברמה מסוימת. זה לא תמיד אפשרי כשמדובר על השקעות אחרות.
  3. דירה ניתן להשביח ולעלות את ערכה, דבר שקשה מאוד עד בלתי אפשרי לעשות עם מוצרים פיננסיים אחרים (זה גם לא תלוי בנו באופן ישיר).
  4. דירה, כאמור, מהווה ערובה לביטחון כלכלי ארוך טווח. אנחנו יכולים להשתמש בה לצרכינו, יכולים למכור או למשכן אותה אם יש לנו צורך בכסף, אפשר להעביר אותה בירושה לילדים ולספק להם התחלה טובה לחיים עצמאים. השקעה בדירה יכולה גם לייצר מקור הכנסה נוסף ודמי השכירות שמקבלים מהשוכרים, יכולים להספיק להחזר המשכנתא.
  5. דירה מייצרת עבורנו כסף. נניח ושכרנו עד היום דירה, שילמנו דמי שכירות לבעליה, אך הדירה איננה שייכת לנו. בסוף החוזה הוא יכול לבקש מאיתנו לצאת מהדירה או לעלות את הסכום השכירות. דירה הנמצאת בבעלותנו, אנחנו מנתבים את השכירות לבנק בשביל להחזיר את המשכנתא, וביום מן הימים, הדירה תהיה שלנו באופן מלא. נוכל למכור אותה, בערך גבוה יותר.

 

מתי אנשים רוכשים דירה?

ישנם 4 תנאים עיקריים בהם אנשים בוחרים לבדוק אופציה של רכישת דירה:

  • אם נוצרו תנאים כלכליים המאפשרים זאת.
  • במצב בו שכירות איננה אופציה ריאלית או משתלמת.
  • כשהמצב המשפחתי מחייב זאת.
  • כשקיים כסף זמין המאפשר לרכוש דירה להשקעה.

 

מה לבדוק לפני קניית דירה

מעבר להיבטים פרסונאליים או משפחתיים, ישנם גם היבטים כלכליים שצריך לבדוק בשביל להגיע למסקנה, שהגיע הזמן לרכוש דירה. היבטים אלו נכונים, גם אם הכוונה לרכוש דירה למגורים, דירה למכירה או השקעה לטווח ארוך, קרי שכירות.

היבט ראשון, מה תנאי השוק. זה ההיבט הכללי ביותר שקיים. צריך לבדוק מה השוק מציע ובאילו מחירים. זה היבט משמעותי למרות שלכאורה השוק סטטי מאוד ולא משתנה בצורה דרמטית. עדיין, כל משקיע צריך לבדוק מה מחירי הנדל"ן והאם זו תקופה טובה להשקעה. גם אם יש לו את הכסף הדרוש, הוא לא ירצה לגלות שיכול היה לרכוש את הנכס באחוזים ספורים פחות, אילו היה מחכה כמה שבועות או חודשים.

היבט שני, מה תנאי החשבון שלו. משקיע המבקש לרכוש נכס, צריך לבדוק כמה כסף הוא נדרש להשקיע, כמה כסף הבנק מוכן לתת לו במשכנתא ובאילו תנאים. אז אפשר לבדוק אם זו השקעה משתלמת מבחינתו.

לשם כך, אנחנו עוזרים למשקיעים שלנו לייצר תכנון פיננסי מתקדם, המאפשר לבדוק את כל הנתונים שעומדים לרשותם וכן את כל האפשרויות בהן יכולים להיעזר. חשוב לדעת, באילו כלים מדובר, מה הערך שלהם ואיך זה יכול להשפיע על ההשקעה.

אחד הדברים שצריך לקחת בחשבון, שתנאים מסוימים יכולים להשתנות. למשל, אם משקיעים מחזיקים מוצרי פיננסיים בעלי ערך מסוים, הם צריכים לבדוק האם הערך יכול להשתנות או לא. אם הוא ישתנה לחיוב, אולי עדיף לחכות עד שזה יקרה ואז לממש אותם בשביל לרכוש דירה.

היבט שלישי, השפעות הרכישה על איכות החיים וחשבון ההוצאות. כשרוכשים דירה, מעבר להון העצמי שחוסכים לשם כך, יש לקחת בחשבון הוצאות נלוות וכן הוצאות החזרי משכנתא. צריך לבדוק האם ההוצאות האלה משפיעות על חשבון ההוצאות ואיכות החיים. יש צורות שונות להסתכל על זה. למשל, אם הכוונה היא לרכוש נכס להשכרה יש לבחון האם דמי השכירות יכסו את ההחזרים של המשכנתא. במקרה כזה, ההשפעה שלה תהיה מינימאלית על המשקיע.

היבט רביעי, בניית תמהיל מתאים. אנחנו בעזרת יועצי משכנתאות מומחים, יוצרים תמהילי משכנתאות ייחודיים ואטרקטיביים. אם התמהיל שניתן ליצור הוא משתלם, ייתכן מאוד שזה באמת הזמן לקפוץ למים ולרכוש דירה. בוודאי אם האופציות האחרות, הן מגורים בדירה שכורה או חיפוש מקורות הכנסה חלופיים אחרים.

הצוות שלנו בחברת ישראטופ השקעות נדל"ן, עומדים לרשותכם בכל עת ומוכנים לעזור לכם לקבל את הכלים והמידע הרלוונטי, בשביל להחליט האם זה הזמן לרכוש דירה. אל תהססו, פנו אלינו עוד היום ונשמח לעמוד לרשותכם, בכל עת.

ישראטופ השקעות נדל

שאלות נפוצות:

זה תלוי בצרכים וברצונות של המשקיע. אם הוא מחפש דירה להשקעה באופן כללי, אז נעזור לו לבחון את השאלה במקומות שונים ברחבי הארץ. אם הוא מחפש דירה באזור מסוים, אז נתמקד רק בו. בעיקרון, יכולים להיות הבדלים בין האזורים בשאלה, האם משתלם להשקיע בהם או לא.

ייתכן, אך זה נדיר. למשל, אם אזור מסוים מתדרדר והביקוש אליו יורד או להבדיל, הוא מתייקר מאוד וקשה למצוא אנשים שיהיו מוכנים לרכוש או לשכור את הנכס, אם הנכס נהרס באופן כזה שההשקעה לתיקון היא גבוהה מדי, אם מדובר בנכס שהופך לריב ירושה ועוד. אלו מקרים קיצוניים שלא מעידים על הכלל.

האם מחזור משכנתא יכול לשפר את איכות ההשקעה?

זה תלוי בהרבה גורמים, למשל מצב הנכס, מי השוכרים, מה הדרישות שלהם, התקשורת בין הבעלים לשוכרים ועוד. בכל מקרה, אנחנו בחברת ישראטופ מתמחים גם בניהול נכסים ואנחנו נאדג לספק לכם שירות זה, על פי דרישה.

ישראטופ
ישראטופ

ישראטופ השקעות בע"מ היא חברה המתמחה בייעוץ נדל"ן וליווי של לקוחות החברה בתהליך השקעת הנדל"ן. השירותים המרכזיים שמציעה החברה: ייעוץ וליווי השקעת נדל"ן, ייעוץ משכנתא, שירותי השבחה וניהול נכסים.

את ישראטופ הקמנו אחרי מעל לעשור של פעילות בתחום הנדל״ן!

כתבות מהתקשורת
איך אפשר לנצל את הקיפאון בשוק הנדל״ן כדי להיות בעלי נכס?
ריאיון בערוץ 13
הדרכים להרוויח מהשקעות נדל״ן גם כשהריבית גבוהה
ריאיון בערוץ 14