השקעות בטוחות מול השקעות מסוכנות בנדל"ן 

בואו נדבר על הנכס הבא שלכם

השאירו פרטים ואחד מאיתנו יחזור אליכם 

ישנם שני סוגים של משקיעים. משקיעים סולידיים כאלה שהולכים על בטוח ולא מוכנים לקחת סיכונים ומשקיעים שמוכנים לקחת סיכון גבוה, אם הוא יכול להביא להם רווח משמעותי. גם בעולם הנדל"ן, ישנן השקעות יותר בטוחות והשקעות הנחשבות מסוכנות יותר. אנחנו בחברת ישראטופ יזמות נדל"ן, נעזור לכם לבחור את ההשקעה הבטוחה, בשביל שלא תזרקו את הכסף שלכם לחינם. פנו אלינו, ונשמח לעמוד לרשותכם!

השקעות נדל"ן נחשבות בדרך כלל להשקעות עם רמת סיכון נמוכה. להבדיל מהשקעות במניות, אגרות חוב או מוצרים פיננסיים אחרים. ההסבר לכך הוא שלהבדיל ממוצרים אחרים, נדל"ן לא מתכלה ואפשר ליהנות ממנו לאורך שנים ארוכות, הוא יכול לייצר תשואה משמעותית למ שקיע והוא מהווה השקעה המאפשרת לייצר ביטחון כלכלי למשקיע. זאת בניגוד למוצרים פיננסיים שיכולים להיעלם אם לא מנהלים אותם נכון.

אך גם בתחום הנדל"ן, אפשר למצוא קבוצה של השקעות בטוחות מול קבוצה של השקעות מסוכנות. בעוד שבקבוצה הראשונה, המשקיע נהנה מהשקעה בסיכון נמוך, אזי משקיע בקבוצה השנייה, מוכן להמר במובן מסוים ולקחת סיכונים, שיכולים לבוא לידי ביטוי בכך, שביום מן הימים, ההשקעה תרד לטמיון.

 

המאפיינים של השקעה בטוחה בנדל"ן

כשמדברים על השקעה בטוחה בנדל"ן, הכוונה היא להשקעה שרמת הסיכון נמוכה והמשקיע יכול ליהנות מתשואה מסוימת. באופן טבעי, אין הכוונה לתשואות גבוהות באופן קיצוני, אך עצם זה שהמשקיע נהנה מתשואה סטנדרטית, היא זו שמושכת אותו לבצע השקעה שכזו. הוא יכול להיות רגוע שלא יאבד את כספו בהשקעה.

השקעות בטוחות יכולות להתאים ל:

 • משקיעים קטנים שרוצים לייצר לעצמם מקור הכנסה.
 • צעירים שמחפשים דרך להיכנס לתחום הנדל"ן ולעשות בו צעדים ראשונים.
 • מבוגרים שמשתמשים בכספי הפנסיה שלהם לצורך השקעה.
 • משקיעים שלא אוהבים לקחת סיכונים ומעדיפים ללכת על בטוח.
 • משקיעים שלא אוהבים להתעסק בהשקעות שלהם ומעדיפים שהן יעבדו בשבילם.

דוגמאות להשקעות בטוחות בנדל"ן:

 • דירות להשכרה באזורים מבוקשים.
 • דירות למכירה באזורים בהם יש ביקוש גבוה.
 • מבנים שאין צורך לשפץ או להשביח, ניתן לרכוש ולהשכיר אותם.
 • אזורים הנחשבים איכותיים ופופולאריים, בעלי ביקוש משמעותי.

חשוב להדגיש, השקעות בטוחות אינן מבטיחות בהכרח רווח גדול, להיפך, הרווח על ההשקעה יהיה יחסית נמוך. מצד שני, השקעה בטוחה נותנת שקט למשקיע, שיכול להיות רגוע שהכסף ייכנס וההשקעה תשתלם. בשביל לייצר השקעות בטוחות, מומלץ לבצע מספר דברים:

ראשית, לעבוד עם האנשים המתאימים. למשל, אנחנו בחברת ישראטופ, מספקים לכם את כל הכלים הנדרשים לבצע השקעת נדל"ן בטוחה, בכל מקום בו תבחרו להשקיע.

שנית, לנהל את ההשקעה בצורה חכמה עוד לפני שמבצעים אותה בפועל. קרי, תיכנון פיננסי נכון, לאתר נכסים במקום מתאים, נטילת משכנתא מותאמת להשקעה וכמובן חוזה רכישה נכון וחכם.

שלישית, לנהל את ההשקעה בצורה חכמה גם אחרי שמבצעים אותה. למשל, רצוי להשתמש בחברה המתמחה בניהול נכסים דבר שיכול לשמור על ערך הנכס, לחסוך הרבה מאוד זמן וטרחה, ומעבר לשמר את ההשקעה לאורך זמן.

 

המאפיינים של השקעות מסוכנות בנדל"ן

השקעה מסוכנת בנדל"ן היא באופן טבעי, כזו שרמת הסיכון גבוהה יותר מאשר בהשקעות בטוחות. מדובר בהשקעה בה משקיע מוכן לקחת סיכון, מתוך מחשבה שזה יאפשר לו ליהנות מתשואה גבוהה יותר. כלומר, הוא ככל שהסיכון גבוה יותר, כך יש סיכוי שהוא ירוויח יותר. הוא מוכן לקחת הימור, בידיעה ברורה שאם זה לא יצליח, הוא עלול לאבד את כספו.

השקעות מסוכנות יכולות להתאים ל:

 • משקיעים מנוסים שיש להם ידע וניסיון בתחום.
 • משקיעים עם "כיסים עמוקים" שיכולים להפסיד בהשקעה אחת וזה לא יפגע בהם מבחינה כלכלית.
 • אנשים שנכנסים להשקעות עם חברים או בני משפחה, על בסיס ידע של אחרים.
 • משקיעים שמזהים פוטנציאל באזורי השקעה מסוימים ומוכנים לקחת את הסיכון, מתוך הנחה שזה יאפשר להם לייצר רווח משמעותי בעתיד.

דוגמאות להשקעות מסוכנות בנדל"ן:

 • נכסים מוזנחים בצורה יוצאת דופן שניתן לרכוש במחיר נמוך מאוד וצריך להשקיע בהם.
 • נכסים הנמצאים באזור לא מפותח, מתוך הנחה שבעתיד הוא יתפתח.
 • נכסים שיש להם פוטנציאל לרווח.

משקיעים הבוחרים לקחת על עצמם השקעות מסוכנות, הרבה פעמים עושים זאת, כאמור, על בסיס פוטנציאל. כלומר, הם מסתכלים על הנכס מסוים, ולא בודקים אותו על פי הנתונים העכשוויים שלו אלא על פי הערכות עתידיות. למשל, מה תוכניות הפיתוח באזור, מה אפשר להפיק מהנכס, מה אפשר לעשות איתו ועוד. הפוטנציאל יוצר את הסיכוי להשקעה, מנגד, מאחר ולא מדובר על נתונים קיימים, אזי שכאן טמון הסיכון בהשקעה.

 

איך משקיעים בהשקעות מסוכנות?

בראש ובראשונה, צריך לבחון את האזור על פי הפוטנציאל הטמון בו, מה הוא כולל ואיך אפשר להפיק ממנו רווח אמיתי. לשם כך, צריך לבחון, מגמות של מחירים, מתי האזור אמור להתפתח, מי יכול להיות קהל היעד לנכס ועוד.

שנית, חשוב לבדוק מה מרחב הסיכון שהמשקיע לוקח על עצמו. יש מרחב מסוים בו הסיכון הוא סביר, גם אם מדובר בהשקעה מסוכנת. אם מדובר על מרחב גבוה מדי, יצטרך המשקיע לשאול את עצמו האם זה באמת משתלם.

שלישית, יש להתייחס לגורם הזמן. בהשקעות בטוחות, גם אם הרווח נמוך, אזי שרואים אותו תוך זמן קצר. בהשקעות מסוכנות, יכול להיות שייקח זמן עד שיהיה אפשר לראות וליהנות ממנו. השאלה היא, האם זה באמת משתלם או שמא זה טווח ארוך מדי ולכן עדיף להימנע מהשקעה כזו.

אם אתם מחפשים השקעות בטוחות, זה הזמן ליצור איתנו קשר. חברת ישראטופ יזמות נדל"ן מתמחה בתחום ומספקת לכם את כל הכלים והמידע הרלוונטי בנושא. אל תהססו, פנו אלינו עוד היום!

ישראטופ השקעות נדלן

שאלות נפוצות:

אפשר לבדוק את התשואה על פי הסכום ששולם על הנכס אל מול שכר הדירה שייגבה מהשוכרים. מאחר וההנחה היא, שהסכומים לא יילכו אל מקומות קיצוניים, אזי שיהיה ניתן להעריך בצורה מסוימת מה תהיה התשואה שתתקבל.

ההסבר הוא מאוד פשוט, מדובר על השקעה נמוכה מערך השוק. כשרוכשים נכס מוזנח המחיר שמשלמים נמוך באופן דרמטי מנכס רגיל. לכן משקיעים רבים בוחרים לעשות זאת.

יתרון ראשון הוא, שהנכס יהיה זול יותר מאשר במקרים אחרים. יתרון שני, סביר להניח שהרווח יהיה גבוה משמעותית מאשר בהשקעה בטוחה. בשביל ליהנות מהשקעה מסוכנת, צריך למצוא את הנכס הנכון ולדעת כיצד לשווק לגורמים שיהיו מוכנים לשכור אותו.

בעיקרון, המשכנתאות נקבעות יותר על פי מאפייני הלווה ולא בהכרח על פי מאפייני הנכס. מה שכן, הן מושפעות מבחינת סכום הרכישה, מה שישפיע על החלק של ההון העצמי שהמשקיע יידרש להביא מהבית ועל החלק של עלות המשכנתא. כמו כן, הן מושפעות בהיבט של היכולת של בעל הנכס להרוויח עליו ולהחזיר את המשכנתא.

Picture of ישראטופ
ישראטופ

ישראטופ השקעות בע"מ היא חברה המתמחה בייעוץ נדל"ן וליווי של לקוחות החברה בתהליך השקעת הנדל"ן. השירותים המרכזיים שמציעה החברה: ייעוץ וליווי השקעת נדל"ן, ייעוץ משכנתא, שירותי השבחה וניהול נכסים.

את ישראטופ הקמנו אחרי מעל לעשור של פעילות בתחום הנדל״ן!

כתבות מהתקשורת
איך אפשר לנצל את הקיפאון בשוק הנדל״ן כדי להיות בעלי נכס?
ריאיון בערוץ 13
הדרכים להרוויח מהשקעות נדל״ן גם כשהריבית גבוהה
ריאיון בערוץ 14