השקעה בטוחה כנגד השקעה מסוכנת – איך יודעים?

בואו נדבר על הנכס הבא שלכם

השאירו פרטים ואחד מאיתנו יחזור אליכם 

הדילמה העיקרית שעומדת בפני משקיעים, בתחומים שונים ובפרט בתחום הנדל"ן, האם להשקיע את כספם בהשקעה הנחשבת בטוחה, אף על פי שהרווח הוא סולידי, או שמא לקחת סיכון, להשקיע את כספם בהשקעה הנחשבת מסוכנת, לקוות שהיא תצליח בשביל לייצר ממנה רווח משמעותי. אנחנו בחברת ישראטופ יזמות נדל"ן עוזרים לכם להבדיל בין השניים ולבחור נכון. 

לא פעם, אנחנו שומעים וקוראים על אנשים שהשקיעו את כספם בהשקעות מוצלחות והצליחו לייצר מהן רווחים גדולים ומשמעותיים. חלקם הצליחו להתעשר "בן לילה" בזכות אותן השקעות. זה נשמע מסקרן ומבטיח. אך מה שאנחנו לא שומעים זה, שמדובר בהשקעות ברמת סיכון גבוהה, וכפי שהם הצליחו, יכלו גם להיכשל ולאבד את כל כספם.

עולם ההשקעות בכלל ובפרט השקעות נדל"ן, בנוי משתי נקודות קיצון. בנקודה אחת נמצאות השקעות בטוחות, כאלה שאפשר לישון בלילה בשקט כשמבצעים אותן ובנקודה שנייה, השקעות הנחשבות מסוכנות והרפתקניות. בנקודה אחת, אפשר לייצר תשואה בטוחה אך סולידית, בנקודה שנייה אפשר לייצר תשואה משמעותית אך גם אפשר להיכשל ולא להרוויח דבר.

אנחנו בחברת ישראטופ השקעות נדל"ן בישראל עוזרים למשקיעים שלנו למצוא השקעות בטוחות, לזהות השקעות מסוכנות, לאפיין אותן בצורה נכונה, ולהחליט איפה נכון לשים את הכסף. המטרה שלנו היא שהמשקיע ייהנה מהשקעה שתפיק לו רווח מקסימאלי עם מידת סיכון נמוכה.

 

מה זו השקעה בטוחה?

השקעה בטוחה היא כזו שאנחנו יכולים להשקיע את הכסף שלנו מבלי לחשוש שנפסיד אותו. בדרך כלל, השקעות בטוחות הן כאלה שהתשואה שלהן סולידית. כלומר, מלכתחילה ברורה שלא מתעשרים ממנה, בוודאי לא בטווח זמן קצר. אם זה היה המצב, כולם היו בוחרים להשקיע בה.

בדרך כלל השקעות בטוחות, מתאימות לאנשים שלא מחפשים הרפתקאות פיננסיות, לא מחפשים דרך קצרה להתעשר, יש להם זמן וסבלנות ורוצים לנהוג באחריות עם הכסף שלהם. זה יכול להתאים להורים שרוצים לייצר ביטחון כלכלי עתידי לילדים שלהם, מבוגרים שיצאו לפנסיה ומחפשים מקור הכנסה נוסף, צעירים שרוצים להשתלב בעולם השקעות הנדל"ן ועושים צעדים ראשונים בסבלנות ובזהירות.

אפשר לזהות השקעות בטוחות בנדל"ן בדרכים הבאות:

 • מבנים באזורים מוכרים, מבוקשים, עם נכסים בתנאים טובים ומחירים מתאימים לערך השוק.
 • מבנים באזורי ביקוש לקהל יציב מבחינה כלכלית. זוגות צעירים, משפחות, אנשים מבוססים.
 • מבנים שלא דורשים שיפוץ משמעותי.
 • מבנים שאינם זקוקים להשבחה פאסיבית (השבחה של השטח).
 • מבנים באזורים פעילים וקיימים. כלומר, לא מדובר בהשקעות בשכונות חדשות או שכונות שאמורות להיבנות ביום מן הימים.

 

מה זו השקעה בסיכון גבוה?

השקעה מסוכנת, להבדיל מהשקעה בטוחה, היא כזו שרמת הסבירות להרוויח ממנה נמוכה באופן דרמטי. המשקיע שם את כספו בידיעה שהסיכוי שהוא ירוויח הוא לא גדול כמו בהשקעה בטוחה. למה הוא עושה את זה? כי אם ההשקעה תצליח, אזי שהוא ייהנה מרווח משמעותי הרבה יותר.

הסיכון יכול להיות מגולם במספר צורות:

 1. סכום הכסף שנדרש בשביל להשקיע הוא גבוה משמעותית לעומת השקעות אחרות. זה נובע בגלל אופי המבנה או מסיבות אחרות. למשל, אם רוכשים מבנה יוקרתי במטרה למכור או להשכיר אותו, אזי שהסיכון נובע מהעובדה שסכום הכסף הנדרש לצורך הרכישה הוא גבוהה מאשר במבנים אחרים.
 2. הסיכון נובע מעצם זה שהמבנה עדיין לא נבנה, נמצא בשכונה שעדיין לא נבנתה, וההשקעה מתבססת על ההנחה שיום יבוא, הכל יקרום עור וגידים ואז ההשקעה תחזיר את עצמה.
 3. התנאים של ההשקעה אינם בהכרח משתלמים. כלומר, תהליך המשא ומתן ואופי הרכישה של הנכס אינם אידיאליים ודורשים השקעה מיוחדת. הציפייה היא שאחר כך מכירת הנכס או השכרתו, ייעשו בתנאים שיחזירו את ההשקעה.
 4. אם מדובר במבנה שזקוק לשיפוץ משמעותי. למשל, נכס מוזנח לגמרי. אז הסיכון נובע מכך, ייתכן מאוד שלא יהיה ניתן להשביח אותו או יהיה ניתן אך לא בהכרח יהיה אפשר להחזיר את עלויות ההשקעה המלאות (רכישה פלוס שיפוץ).
 5. מדובר על רכישת נכס באזור קיים אך עם ביקושים נמוכים. במקרה כזה, ההשקעה יכולה להיות מאוד נמוכה אך מסוכנת, מאחר ואם לא קיים ביקוש, ייתכן וההשקעה לא תחזיר את עצמה.

חשוב להדגיש נקודה בסיסית בכל מה שקשור להשקעות נדל"ן בישראל ובכלל. ברגע שמשקיעים בנכס ומחזיקים בו, חשוב למצוא לו רוכשים או שוכרים בהקדם, אחרת משלמים עליו ארנונה ומסים. לכן, השקעות מסוכנות הן הרבה יותר בעייתיות, מאחר ואם לא מוצאים רוכש או שוכר בהקדם, לא רק שההשקעה לא תחזיר את עצמה, למעשה ממשיכים לשלם עליה מבלי לקבל תמורה.

 

איך יודעים להבדיל בין השקעות בטוחות להשקעות בסיכון גבוה?

כשניגשים להשקיע כסף בנדל"ן, ישנן דרכים שונות לבחון האם מדובר בהשקעה בטוחה או מסוכנת:

 1. לבחון את עלויות ההשקעה אל מול הנכס והערך שלו בשוק. בין היתר, צריך לבחון מה עלות דמי השכירות באזור וכמה אפשר לגבות על הנכס במצבו הנוכחי או אחרי השבחה.
 2. לבחון את אזור ההשקעה, ביקושים ומגמות המחירים במקום.
 3. לבדוק את עלויות העסקה ועד כמה קל ופשוט ניתן לבצע אותה.
 4. יש לבחון מה נדרש בשביל להציע את המבנה למכירה או להשכרה וכמה מהר אפשר לעשות זאת.
 5. יש לבחון את האזור, מי קהל היעד האפשרי והאם קיימים ביקושים אמיתיים בקרב קהל זה.
 6. לבחון מה נדרש בשביל לבצע את העסקה ולסגור אותה בהקדם.

 

סיכום

אנחנו בחברת ישראטופ השקעות נדל"ן מציעים לכם שירות של אנשי מקצוע מובילים בתחום, בשביל לזהות השקעות בטוחות ומסוכנות, ולבצע את ההשקעה הנכונה בשבילכם. פנו אלינו עוד היום וקבלו את כל המידע הרלוונטי עבורכם.

השקעה בטוחה כנגד השקעה מסוכנת - איך יודעים?
השקעה בטוחה כנגד השקעה מסוכנת – איך יודעים?

שאלות נפוצות:

בהחלט. אפשר למצוא השקעות בטוחות ולגלות שעם הזמן, הערך של הנכס יורד מסיבות כאלה ואחרות, או שתהליך ביצוע העסקה עצמו הופך להיות מסוכן ככל שהוא מתקדם. לכן, חשוב מאוד לזהות את כל הסימנים לפני שמוציאים את העסקה לפועל. 

אי אפשר לקבוע באופן וודאי מה ההבדל בין תשואה של עסקה לתשואה של עסקה אחרת. זה תלוי בערך הנכס ובדמי השכירות שניתן להפיק ממנו. יחד עם זאת, כן אפשר לצאת מהנחה, שעסקה בטוחה תייצר תשואה נמוכה יחסית אך יציבה, לעומת זאת בהשקעה מסוכנת התשואה יכולה להיות גבוהה אך היא לא מובטחת. 

השקעות בסיכון גבוהה, יכולות להתאים למי שיש מספיק כסף, זמין, ומוכן להשקיע מבלי לחשוש מההפסד. הרבה פעמים השקעות בסיכון גבוהה מתאימות למי שיש זמן ומוכן לחכות עד שההשקעה תצא לפועל ותתחיל לייצר רווח. 

לנו בישראטופ יש ידע, ניסיון ויכולות מוכחות שעוזרים לנו לזהות מאפיינים של השקעות על פי מיקומים, סוגים, סכומים והיבטים אחרים, וכך מזהים אם זו השקעה בטוחה או מסוכנת. 

Picture of ישראטופ
ישראטופ

ישראטופ השקעות בע"מ היא חברה המתמחה בייעוץ נדל"ן וליווי של לקוחות החברה בתהליך השקעת הנדל"ן. השירותים המרכזיים שמציעה החברה: ייעוץ וליווי השקעת נדל"ן, ייעוץ משכנתא, שירותי השבחה וניהול נכסים.

את ישראטופ הקמנו אחרי מעל לעשור של פעילות בתחום הנדל״ן!

כתבות מהתקשורת
איך אפשר לנצל את הקיפאון בשוק הנדל״ן כדי להיות בעלי נכס?
ריאיון בערוץ 13
הדרכים להרוויח מהשקעות נדל״ן גם כשהריבית גבוהה
ריאיון בערוץ 14