שיפוץ נכסים – להגדלת ערך הדירה 

בואו נדבר על הנכס הבא שלכם

השאירו פרטים ואחד מאיתנו יחזור אליכם 

שיפוץ נכס היא אחת הדרכים הטובות להגדיל את הערך שלו, על מנת שיהיה אפשר למכור או להשכיר אותו ולקבל עליו מחיר גבוה מערכו בשוק. אנחנו בחברת ישראטופ, מספקים לכם הכלים, ידע וכן עוזרים לכם בעזרת בעלי מקצוע מובילים, לשפץ את הנכס שרכשתם ואז ליהנות מהערך החדש שלו. 

שיפוץ נכסים או בביטוי המוכר בז'רגון המקצועי "השבחת נכסים" היא אחת הדרכים היעילות ביותר לעלות את ערך הנכס. פעולה זו אפשרית באופן טבעי, בכל סוג נכס, מגורים, מסחרי או אחר, וכן יש לו משמעויות כלכליות ומעשיות, בין אם זה בנכסים יוקרתיים, רגילים או מוזנחים.

 

שיפוץ נכסים – מה חשוב לבדוק

הבסיס להשקעה אטרקטיבית היא רכישת נכס במחיר נמוך מערך השוק או במחיר השוק, כאשר המכירה או ההשכרה שלו נעשית בסכום גבוה יותר. בשביל שזה יקרה, שכן הערך לא ישתנה מעצמו ברוב המקרים, צריך להפוך את הנכס לאטרקטיבי יותר. לכן צריך לשפץ אותו.

המקרה הקלאסי ובמובנים רבים גם המשתלם ביותר, הוא לחפש נכס מוזנח שניתן לרכוש בסכום נמוך יחסית, להשקיע בשיפוץ ואז למכור או להשכיר אותו במחיר גבוה יותר. לשם כך, צריך לבדוק כמה דברים:

ראשית, הנכס על אף שהוא מוזנח, איננו דורש הריסה מוחלטת אלא אפשר להסתפק בשיפוץ בשביל להשמיש אותו באופן מלא.

שנית, יש לבחון את תנאי השוק והסביבה, בשביל לוודא שאכן יהיה ביקוש לנכס אחרי תהליך השיפוץ. לכן צריך לחפש נכסים משתלמים לרכישה במקומות אטרקטיביים, במקומות שיש בהם ביקוש, בין אם זה של משפחות, זוגות צעירים, סטודנטים ועוד.

שלישית, יש לוודא שעלויות השיפוץ אינן גבוהות מדי, אפשריות, ומשך זמן השיפוץ הוא סביר. חשוב לבדוק היתכנות כלכלית, בשביל לוודא שעלות הרכישה פלוס עלות השיפוץ, עדיין מאפשרים למכור או להשכיר את הנכס, באופן שיאפשר לייצר רווח. לדוגמא: אם רוכשים נכס ב-800 אלף שקל והשיפוץ עלול להגיע לסכומים של 100-200 אלף שקל, אזי צריך לוודא שיש היתכנות אפשרית למכור אותו בסכום גבוה ממיליון שקל או להשכיר אותו לטווח ארוך, כך שנוכל להחזיר את ההשקעה.

הצוות שלנו בישראטופ יעבוד איתכם על תוכנית ההשקעה באופן מלא ויעזור לכם לבדוק דרכי מימון לרכישה ולשיפוץ וגם את כל האופציות האפשריות למכירה או השכרה של הנכס בצורה משתלמת.

 

3 דרכים לשיפוץ הנכס

ישנן מספר אופציות לשיפוץ המבנה. כמובן שהדרך בה בוחרים לנקוט היא תלוי מצבו של הנכס וכן ביכולות הכלכליות שעומדות לרשותנו.

אופציה ראשונה, תמ"א 38

שיפוץ זה אפשרי אם המשקיע רוכש (בעצמו או בשיתוף שותפים) את המבנה ומבצע בו שיפוץ תמ"א 38, הכולל בנייה של קומות ודירות נוספות.

הדיירים מרוויחים מעליית הנכס הן בגלל הגדלת הדירות שבבעלותן והשינוי בפני המבנה. המשקיעים יכולים להרוויח ממכירת הדירות בקומות החדשות. על פי ניתוחים שונים, שיפוץ תמ"א 38, יכול להוסיף למעלה מ-20 אחוז לערך הדירה (השיפוץ כולל הוספת מעלית, הרחבת לובי ודברים נוספים.

אופציה שנייה, שיפוץ מבנה מוזנח או ישן

סביר להניח שעקב מצבו המחיר שלו יהיה נמוך (ביחס לערכו הריאלי בשוק ובוודאי ביחס לערך של נכסים חדשים). אפשר לבצע בו שיפוץ באופן מוחלט, אפשר לשפץ את התשתיות שלו או להפוך אותו למודרני, מתקדם ומתאים לשימוש בימינו.

שיפוץ במקרה כזה, הוא לא רק חיוני בשביל לעלות את ערכו, אלא במקרים רבים הוא חיוני בשביל שיהיה ניתן להשתמש במבנה בצורה סדירה. לכן משקיע שבוחר מראש לרכוש נכס מוזנח או ישן, צריך לקחת בחשבון, ייתכן ולא תהיה לו ברירה אלא הוא יהיה חייב לשפץ אותו.

אופציה שלישי, שיפוץ חדרים באופן נקודתי או שינוי מבנה

למשל, שיפוץ מטבח, שיפוץ חדר אמבטיה או צמצום גודל חדרי השינה בשביל לייצר חדר ארונות או חדר שינה נוסף. דוגמא לשיפוץ מסוג זה שיכול לעלות את ערך הנכס, שבירת הקיר שבין המטבח לסלון ויצירת חלל אחד ללא הפרדה. כך אפשר לעשות, למשל, במבנים ישנים בהם היה נהוג לתחום את המטבח. זה יוצר חלל גדול, מאוורר ומואר.

במקרה כזה, הערך של הנכס יכול לעלות באופן דרמטי. על פי ניתוחים שנערכו במהלך השנים, שיפוץ איכותי יכול לעלות למעלה מ-5 אחוז לערך הנכס. זה תלוי כמובן במצבו, ערכו לפני השיפוץ, אופי ואיכות השיפוץ. לכן אחד המקרים הנפוצים והאטרקטיביים ביותר להשקעה בנכסים.

 

איך מנהלים את ההשקעה בצורה נכונה?

עוד לפני שמגיעים לשלב של שיפוץ או השבחת נכסים, צריך לנהל את ההשקעה בצורה חכמה. המטרה של המשקיע צריכה להיות, שבסופו של התהליך, הוא יוכל למכור או להשכיר את הנכס וליהנות מתשואה משמעותית. לכן כבר מהבסיס התהליך חייב להתבצע בצורה נכונה, וכאמור לאורך כל הדרך.

לשם כך, צריך לאתר נכסים שיהיה משתלם להשקיע בהם ויהיה נכון ומשתלם לשפץ אותם בשביל שלאחר מכן יהיה אפשר להחליט אם למכור או להשכיר. כמו כן, חלק מניהול נכון של התהליך, הוא למצוא את אנשי המקצוע המתאימים, אלו שיכולים לעזור לקבל את המשכנתא המתאימה לרכישת הנכס, יעזרו לנהל משא ומתן על תהליך הרכישה ולאחר מכן יעזרו למצוא בעלי מקצוע להשבחת הנכס.

לשם כך, אנחנו בחברת ישראטופ השקעות נדל"ן עומדים לרשותכם ומציעים לכם את הניסיון והידע שצברנו במהלך השנים, בהשקעות ובהשבחת נכסים. אתם מוזמנים לפנות אלינו עוד היום ולקבל מאיתנו את המידע הרלוונטי בנושא.

ישראטופ השקעות נדלן

שאלות נפוצות:

אנחנו עובדים באופן צמוד עם מגוון של בעלי מקצוע בתחומים שונים ורלוונטיים לצורך שיפוץ נכסים, מכל הסוגים ובכל הגדלים. אנחנו גם יודעים לייעץ ללקוחות שלנו לפני שהם בוחרים להשקיע בנכס שדורש השבחה, גם עוזרים לו להחליט איזה תהליך לבצע וכאמור, עוזרים לבצע את תהליך ההשבחה לפני מכירה או השכרה.

בהחלט. בעזרת הידע, הניסיון והקשרים שצברנו במהלך עבודתנו מול הבנקים השונים, אנחנו יכולים לעזור למשקיעים שלנו לקבל מימון להשבחה על פי הצרכים שלהם. הכל בהתאם ליכולות שעומדות לרשותם ותנאי ההשקעה.

אילו נכסים משתלמים לרכישה לצורך השבחה ומכירה?

על פניו, הזמן הסביר לשיפוץ הוא שבועות עד חודשים. זה תלוי במספר גורמים. לדוגמא: מצבו של המבנה, תוכניות השיפוץ, זמינות ואמינות בעלי המקצוע, תנאים כלכליים, ואפילו מצב חיצוני (פועלים, חומרי גלם ועוד). באופן טבעי, ככל שמשך זמן השיפוץ נמשך אז העלויות גדלות. בין אם זה עלויות על הנכס שאיננו נמצא בשימוש ובין אם אלו עלויות על אובדן שעות וימי עבודה או דברים אחרים. לכן חשוב לעבוד עם בעלי מקצוע איכותיים שיסיימו את התהליך כמה שיותר מהר.

ישראטופ
ישראטופ

ישראטופ השקעות בע"מ היא חברה המתמחה בייעוץ נדל"ן וליווי של לקוחות החברה בתהליך השקעת הנדל"ן. השירותים המרכזיים שמציעה החברה: ייעוץ וליווי השקעת נדל"ן, ייעוץ משכנתא, שירותי השבחה וניהול נכסים.

את ישראטופ הקמנו אחרי מעל לעשור של פעילות בתחום הנדל״ן!

כתבות מהתקשורת
איך אפשר לנצל את הקיפאון בשוק הנדל״ן כדי להיות בעלי נכס?
ריאיון בערוץ 13
הדרכים להרוויח מהשקעות נדל״ן גם כשהריבית גבוהה
ריאיון בערוץ 14