השבחת הנכס

השבחת הנכס

השבחה מתחילה למעשה עוד באיתור הנכס, המשקיע מאתר נכס נמוך מערכו בשוק. לאחר הרכישה, המשקיע פועל בצורה אקטיבית על מנת להעלות את ערכו: 

ישנם מספר סוגי השבחות שניתן לעשות בתחום הנדל׳׳ן על מנת למקסם את הרווחים שלכם.

השבחה אקטיבית

1

שיפוץ

2

פינוי בינוי

3

תמ׳׳א

4

בעיות רישום זכויות

5

בעיות בטאבו

6

ניצול זכויות בנייה

7

שינוי ייעוד

8

חלוקה פנימית מיטבית

9

קומבינציה

10

יזמות

באסטרטגיה זו, יש למעשה למשקיע השפעה ישירה על עליית ערך הנכס, בעקבות הפעולות אותן הוא מבצע. 

השבחה מתחילה למעשה עוד באיתור הנכס: המשקיע מאתר נכס נמוך מערכו בשוק.

על מנת למצוא דירה עם פוטנציאל השבחה גבוה במיוחד, לרוב המשקיע יחפש נכסים עם "בעיות" כגון: מאבקי ירושה, נכס נטוש, נכס הנמכר בעקבות גירושין או סכסוך עסקי, או אפילו נכס אשר בעליו כלל לא מודע למחירו הריאלי ומהווה עבור המשקיע הזדמנות.

לאחר רכישת הנכס, המשקיע בצורה אקטיבית פועל להשבחתו.

 לרוב זה מתבטא בצורה של שיפוץ מאסיבי, אך לעיתים השיפוץ דורש לא רק החלפת התשתיות של הנכס כגון: אינסטלציה וחשמל, אלא אף שינוי הסידור הפנימי של הנכס- לעיתים הפיכתו מנכס של 3 חדרים ל- 4 חדרים. אסטרטגיה זו, בהשוואה לאסטרטגיה הפסיבית, היא מהירה יותר ונעשית תוך מספר חודשים בודדים. השבחה שכזו יכולה לתת רווחים של 10% עד 30% במקרי קיצון. את הרווחים גורף המשקיע להמשך עבודה על נכסים אחרים.

פרויקטי תמ"א 38 הם גם דוגמה להשבחה אקטיבית. מדובר בפרויקטים שתפסו תאוצה בשנים האחרונות, ומקורם בתקנות של הרשויות המקומיות המאפשרות בנייה של קומות נוספות בבניינים ישנים תוך חיזוק המבנים נגד רעידות אדמה. במסגרת הפרויקט משודרג הבניין כולו, לרבות הגדלת שטח הדירות, תוספות כמו לדוגמה מרפסות ו/או מעליות.

בעשור האחרון זינקו מחירי הדיור בארץ בצורה משמעותית, ועושה רושם שהמגמה הזאת הולכת להישאר גם בשנים הקרובות. בפועל, זה אומר שאלפי נכסים הכפילו וגם שילשו את השווי שלהם, והדירות בהן נראה הזינוק המשמעותי ביותר במחיר היו כל הדירות והבתים שבעליהם ביצעו בהם פעולות שונות לצורך השבחת הנכס.

השבחה פסיבית

ישנם לא מעט גורמים שהופכים נכס בסכום מסוים ליקר יותר, חלק מהגורמים בשליטתנו וחלק לא. כשמדובר בהשבחה פסיבית, מדובר למעשה ביכולת של המשקיעים לראות קדימה או לשער שהשווי יעלה

לדוגמה: נגיד וקניתם נכס במקום שערך הנכסים והאדמה יחסית זולים, בשל הזנחה מאת העירייה או שמדובר במעמד סוציו אקונומי נמוך וכן הלאה. 

סביר להניח, שבמידה ואתם מודעים לאיזשהו שינוי מראש או שאתם מצליחים לחזות את השינוי באזור, אז אתם למעשה משקיעים חכם בהשבחה פסיבית.

מדוע זאת השבחה פסיבית? מאחר ועליית שווי הנכס תלויה בגורמים חיצוניים ולא בפעולה שלכם, אין לכם שליטה על אותם גורמים. הצלחת ההשקעה תלויה אך ורק בהחלטה שלכם.

השבחה אקטיבית, היא ההשבחה המהירה מבין השתיים והיא מהירה מסיבה אחת פשוטה-
הכדור בידיים שלכם, כשקונים נכס מוזנח במחיר מסוים ומשפצים אותו, המחיר שלו עולה.

השבחת נכסים בישראטופ

בישראופ השקעות בע״מ אנו ממליצים למשקיעים איזה השבחה תקנה לנכס שלהם את עליית המחיר המקסימלית. בנוסף אנו מבצעים עבורם את תהליך ההשבחה שתואם את ההשקעה שלהם.

צפו בשיפוצים שבוצעו ללקוחות ישראטופ על ידי אנשי מקצוע שעובדים איתנו:

קנית נכס ואינך יודע איך להעלות את הערך שלו? עדיין אין ברשותך נכס והיית רוצה לדעת אם וכיצד תוכל לעשות זאת? 

השאר פרטים והיועצים של ישראטופ ייצרו איתך קשר בהקדם.