איתור עסקאות נדלן – כיצד לאתר עסקאות בטוחות בקלות

בואו נדבר על הנכס הבא שלכם

השאירו פרטים ואחד מאיתנו יחזור אליכם 

המטרה של כל משקיע נדל"ן, היא לאתר עסקאות בטוחות, כאלה שהוא יוכל לבצע אותן מבלי לסכן את כספו, גם אם זה אומר שהרווח שהוא ייצור מהן איננו גבוה באופן משמעותי. בעזרת עסקאות בטוחות, הוא יוכל ליהנות מההשקעה שלו ולא לחשוש שכספו ייעלם. אנחנו בחברת ישראטופ עוזרים לכם למצוא עסקאות בטוחות בקלות. צרו איתנו קשר ונתחיל להשקיע! 

הדבר הראשון שעושה משקיע נדל"ן המבקש להשקיע את כספו בנכס לטווח קצר או ארוך, הוא לאתר נכסים, עסקאות שמשתלם לו להשקיע בהן. כאן עומדות בפניו שתי אופציות: לחפש עסקאות בטוחות או עסקאות בעלות סיכון גבוה.

עולם המשקיעים מתחלק, לא פעם, בין שתי הקצוות האלה. משקיעים המחפשים עסקאות בטוחות וכאלה המחפשים עסקאות עם סיכון. אנחנו בחברת ישראטופ עוזרים למשקיעים שלנו לאתר עסקאות נדלן בטוחות. כאלה שרמת הסיכון בהן נמוכה. המטרה היא להרוויח ולישון בשקט בלילה.

 

איתור עסקאות נדלן – מה ההבדל בין עסקאות בטוחות לעסקאות עם סיכון?

המונח עסקאות בטוחות בכל הקשור לעסקאות נדל"ן, מתייחס במובנים מסוימים לשני דברים:

דבר ראשון, עסקאות שיצאו לפועל. המשקיע לא שם את כספו על רכישת נכס שאיננו קיים עדיין והוא לא יודע מתי בנייתו תתחיל, אם בכלל. ישנם משקיעים המוכנים לעשות זאת, מסיבות שונות (אפשרות לרכוש את הנכס במחיר נמוך יותר מערכו בשלב מאוחר יותר, הנחה שהנכס יניב להם תשואה גבוהה אחרי שבנייתו תסתיים). במקרה שלנו, מדובר על נכס קיים או כזה שכבר נמצא בשלבי בנייה מתקדמים וההשקעה היא במוצר מוגמר.

דבר שני, עסקאות בטוחות הן כאלה שרמת הסיכון בהן נמוכה. כאן חשוב להדגיש, בכל עסקה, בכל פעולה כלכלית, קיים סיכוי להפסד. המטרה של עסקאות בטוחות הוא למנוע מצב של הפסדים גבוהים. כלומר, לצמצם את רמת הסיכון עד לרמה אפסית כמעט. המחיר של השקעות בטוחות הוא, היכולת להפיק רווח משמעותי בטווח זמן קצר, היא נמוכה. אנשים שמחפשים רווח משמעותי ומיד, יהיו מוכנים להשקיע את כספם בהשקעות עם סיכון. אך אז קיים סיכון שהם יפסידו את כל כספם.

 

 מה הן עסקאות בטוחות בנדל"ן?

עסקאות בטוחות בעולם הנדל"ן הישראלי, הן עסקאות המתייחסות לרכישת נכסים קיימים שיש להם ביקוש ויוצרים תשואה גם אם היא נמוכה. מדובר על נכסים שלרוב דורשים השקעה משמעותית, אך לאורך זמן אפשר להחזיר אותה.

דוגמאות לעסקות בטוחות:

  • רכישת דירות חדשות להשכרה או למכירה.
  • רכישת דירות ישנות שניתן להשביח אותן ולהשכיר.
  • נכסים שעומדים לעבור פרויקט תמ"א 38.
  • בתים פרטיים ישנים שניתן לשפץ ולהשכיר או למכור.
  • בתים פרטיים ישנים עם שטח גדול, שניתן למכור לקבלן לצורך בניית מבנה מגורים.
  • נכסים במקומות פופולאריים או מקומות שמתחילה בהם צמיחה כלכלית.

חשוב לציין, אפשר למצוא גם נכסים להשקעה באזורים שצפויה בהם צמיחה כלכלית בטווח זמן רחוק יותר. אך אז מדובר בעסקאות עם סיכון, מאחר וההשקעה בנויה על הערכות ולא על נתונים מבוססים.

 

איך מאתרים עסקאות נדלן בטוחות?

בשביל לאתר עסקאות נדל"ן בטוחות, צריך לעבוד עם האנשים הנכונים. בדיוק בשביל זה אנחנו כאן. הצוות של ישראטופ עם הכלים והניסיון שצברנו במשך השנים, עוזרים לכם לאתר עסקאות נדל"ן בטוחות, בכל רחבי הארץ, מתוך כוונה לעזור להם להשקיע בחוכמה. בין אם אתם מחפשים השקעה לטווח קצר (רכישה ומכירה) ובין אם אתם מחפשים השקעה לטווח ארוך (רכישה והשכרה).

בשביל לאתר עסקאות נדלן בטוחות, צריך לבצע את הפעולות הבאות:

שלב ראשון – לאפיין את אופי ההשקעה שרוצים לבצע. לשם כך, צריך לעשות תכנון פיננסי נכון ומדויק, בשביל לדעת מה גובה ההון העצמי שעומד לצורך השקעה ומה סוג המשכנתא שצריך לקחת בשביל שיהיה ניתן לרכוש את הנכס.

שלב שני – צריך להחליט איפה רוצים להשקיע ובאיזה סוג של נכס. ישנם משקיעים שהיו מעדיפים לחפש נכסים קרוב למקום מגוריהם, כך יהיה להם הרבה יותר קל לשלוט בהשקעה, הם יוכלו לנהל את הנכס לבד. לעומת זאת, ישנם משקיעים שמוכנים לחפש עסקאות בטוחות גם בקצה השני של הארץ, והמרחק לא יטריד אותם. לכן חשוב לדעת, איפה רוצים להשקיע ובאיזה סוג נכס.

שלב שלישי – יש לחפש נכסים משתלמים להשקעה. לשם כך, צריך לעבוד עם נתונים וכלים מדידים. לדוגמא: יש לבחון את ערך הנכס ואיזו תשואה הוא יוכל לייצר, על בסיס נתונים קיימים של נכסים דומים באזור. צריך להכיר את השוק וללמוד מה הוא נותן והאם באמת משתלם להשקיע בו באותו אזור.

בנוסף, צריך לבחון את הסביבה, החל מרמת היישוב ועד לרמת השכונה. ללמוד על המערכות השונות במקום, מערכות שלטון מקומי, מערכות חינוך, מקורות פרנסה, תחבורה ועוד. אלו דברים שיכולים להשפיע בהווה ובעתיד על ההשקעה. חשוב גם להכיר את תוכניות הפיתוח של האזור בשביל לראות מה צופן העתיד לאזור.

שלב רביעי – אחרי שמבצעים את שלושת השלבים הראשונים, צריך ללמוד על אופי העסקה, איך אפשר לבצע אותה, מה העלויות שלה (כולל עלויות נלוות), מה המצב המשפטי של הנכס ולוודא שאין שום מניעה לבצע אותו ושום סיכון לא יתגלה בשלב מאוחר יותר. הכל צריך להתבצע באופן מדויק וסבלני, בשביל שיהיה ניתן לרכוש את הנכס בצורה נכונה.

 

סיכום

אנחנו בחברת ישראטופ השקעות נדלן, עוזרים לכם להשקיע בחוכמה ולהימנע מסיכונים מיותרים. צרו איתנו קשר עוד היום וקבלו מאיתנו את כל המידע הרלוונטי בנושא. אל תהססו, הצוות שלנו ערוך ומוכן לעזור לכם לאתר עסקאות נדלן בטוחות. צרו איתנו קשר ונקבע מועד לפגישה בהקדם!

איתור עסקאות נדלן - כיצד לאתר עסקאות בטוחות בקלות
איתור עסקאות נדלן – כיצד לאתר עסקאות בטוחות בקלות

שאלות נפוצות:

בעיקרון הבנקים בודקים את היכולת של המשקיע לרכוש את הנכס וכן את הנכס עצמו, בפרט אם מדובר בנכס המיועד להשקעה, בשביל לוודא האם משתלם להם לקחת את הסיכון ולתת הלוואה ללווה. אז כן, ייתכן מאוד שהבנק יקבע תנאים מחמירים יותר עבור השקעה לא בטוחה. 

ההפרש איננו קבוע וזה יכול להשתנות. הוא יכול להתבטא בצורות שונות: 

  • מחיר הנכס – יכול להיות שההבדל יבוא בעלות הנכס עצמו. 
  • רווח על העסקה – סביר להניח שהרווח על כל עסקה יהיה שונה. 
  • מועד מימוש הרווח – ייתכן פער זמנים בין השלב בו מתחילים לראות רווחים בעסקה בטוחה לעומת עסקה בסיכון. 

עסקאות לא בטוחות יכולות להתאים למי שיש לו כיסים עמוקים ומוכנות להשקיע בידיעה שהוא מסכן את כספו וייתכן והוא לא יזכה לראות רווח. באופן טבעי, משקיעים שעושים זאת, מאמינים בכל ליבם שהם יצליחו וייהנו מרווחים גדולים.

אחרי שרוכשים את הנכס ומתחילים להשכיר אותו, בתקווה שזו תהיה השכרה לטווח ארוך, אזי שהדברים העיקריים שצריך לעקוב אחריהם הם דמי השכירות וערך הנכס. צריך לוודא שהסכום מחזיר את ההשקעה וערך הנכס נשמר כפי שהוא. 

Picture of ישראטופ
ישראטופ

ישראטופ השקעות בע"מ היא חברה המתמחה בייעוץ נדל"ן וליווי של לקוחות החברה בתהליך השקעת הנדל"ן. השירותים המרכזיים שמציעה החברה: ייעוץ וליווי השקעת נדל"ן, ייעוץ משכנתא, שירותי השבחה וניהול נכסים.

את ישראטופ הקמנו אחרי מעל לעשור של פעילות בתחום הנדל״ן!

כתבות מהתקשורת
איך אפשר לנצל את הקיפאון בשוק הנדל״ן כדי להיות בעלי נכס?
ריאיון בערוץ 13
הדרכים להרוויח מהשקעות נדל״ן גם כשהריבית גבוהה
ריאיון בערוץ 14