אישור עקרוני למשכנתא – ליווי מלא בתהליך

בואו נדבר על הנכס הבא שלכם

השאירו פרטים ואחד מאיתנו יחזור אליכם 

משקיע המעוניין לרכוש נכס להשקעה, משתמש בהון העצמי העומד לרשותו ובמשכנתא שהוא מקבל מהבנק. אנחנו בחברת ישראטופ דואגים לעזור לכם לקבל אישור עקרוני למשכנתא, במטרה שתוכלו להשיג את הסכום הרלוונטי הדרוש לכם לרכישת נכס להשקעה. הצוות שלנו ישמח ללוות אתכם לאורך כל התהליך ולספק לכם את כל הכלים והמידע הרלוונטי בנושא.

משקיעים המעוניינים לרכוש נכס לצורך השקעה, בין אם זו השקעה לטווח קצר ובין אם זו השקעה לטווח ארוך, משתמשים בהון העצמי שעומד לרשותם מחד, ובמשכנתא שהם מקבלים מהבנק לשם כך, מאידך. בשביל שיוכלו לעמוד בתנאי הבנק ובדרישות שלו בשביל ליהנות ממסלול משכנתא, עליהם לבצע פעולות שונות ולהציג מסמכים רלוונטיים המלמדים על יכולות ההחזר שלהם.

אנחנו בחברת ישראטופ, מלווים את המשקיעים שלנו בעזרת ייעוץ משכנתא הניתן על ידי צוות יועצי מקצועי ומנוסה, אשר עוזר להם להשקיע אישור עקרוני למשכנתא. אחרי שמקבלים את האישור, אנחנו מתקדמים איתם לשלב הבא, בדיקה של האופציות האפשרויות לנטילת משכנתא ויצירת תמהיל מותאם עבורם.

מה זה אישור עקרוני למשכנתא?

אישור עקרוני למשכנתא, הוא למעשה מסמך המפרט את הסכומים ותנאי המשכנתא שהבנק מציע בהתאם לנתונים וליכולות הכלכליות של הלווה, וכן לסוג וערך הנכס אותו הוא מבקש לערוך.

כלומר, אם אתם מעוניינים לרכוש נכס בסך מיליון שקל ועומד לרשותכם הון עצמי של 300 אלף שקל. עליכם להציג את הנתונים בפני הבנק, אנשיו יבדקו אותם ולאחר מכן, אם לא יימצאו סיבות מדוע לא לעשות זאת, אזי שהבנק ינפיק אישור עקרוני למשכנתא. אישור זה יאפשר לכם להמשיך בתהליך מטרה לקבל את ההלוואה הרצויה.

אישור עקרוני למשכנתא תקף ל-24 יום, במהלכם הבנק יהיה מחויב לספק לכם משכנתא לפי התנאים שהוא קבע באישור. אם לא תעמדו בהם, אז הבנק יכול לסרב לבקשה. אם אתם עומדים בכל התנאים, אזי שהבנק לא יכול לסרב לבקשה שלכם לקבל משכנתא.

חשוב לדעת:

 • הגשה בקשה לאישור איננה כרוכה בתשלום.
 • קבלת האישור איננה כרוכה בתשלום.
 • גם אחרי שמקבלים את אישור הבנק, זה לא מחייב אתכם לקחת משכנתא.
 • אם חלו שינויים מסוימים במהלך 24 הימים בהם האישור תקף, אזי שהם לא ייכנסו לפועל (לדוגמא, שינויים בריביות או עמלות).
 • כל אדם המעוניין לקבל משכנתא לרכישת דירה למגורים או להשקעה, מגרש או לצורך הרחבת דירה, זכאי לקבל אישור וכמובן את המשכנתא עצמה.

מה צריך לעשות בשביל לקבל אישור עקרוני למשכנתא?

לפני שנסביר מה צריך לעשות בשביל לקבל אישור עקרוני למשכנתא, צריך להדגיש, ללא אישור זה, אי אפשר לקבל משכנתא מסחרית, קרי משכנתא מבנק לרכישת נכס. לכן חשוב להקפיד על כל פרט ופרט, להגיש את כל המסמכים בצורה מסודרת, עם נתונים אמינים, ולא להחסיר שום פרט שהבנק מבקש.

בשביל זה אנחנו כאן, הצוות שלנו ידאג גם לפרט בפניכם מה אתם צריכים להציג וגם ישמח לעזור לכם לבנות את התיק אותו אפשר יהיה להציג בפני הבנק, על מנת לקבל אישור עקרוני למשכנתא.

המסמך שהבנק מבקש שתמלאו על מנת לקבל אישור עקרוני למשכנתא, כולל את הפרטים והנתונים הבאים:

 • גיל
 • סטטוס משפחתי
 • השכלה
 • מקום עבודה
 • ותק במקום העבודה
 • הכנסות חודשיות
 • סכום הלוואה מבוקש
 • נתונים לגבי הנכס אותו הם מבקשים לקנות בעזרת המשכנתא.

לצד הטופס אותו צריך למלא, יש להציג גם מסמכים שיאמתו את הנתונים בו: תלושי שכר, דפי חשבון בנק, חוזה מכר ועוד. חלק מהמסמכים הבנק יודע שהוא צריך בשלב הגשת הבקשה, חלק הוא יבקש מכם להשלים בהמשך, על מנת שהבנק יוכל לבדוק את הפרטים שלכם ולספק לכם אישור עקרוני למשכנתא.

מה כולל אישור עקרוני?

במידה ונמצאתם מתאימים לקבל הלוואה, אז הבנק יספק לכם, כאמור, אישור עקרוני למשכנתא. אישור זה כולל את הסעיפים הבאים:

 • מסלולי הלוואה.
 • שיעורי ריבית והאופן בו היא מחושבת.
 • סכום החזר חודשי על פי הלוואות בריבית קבועה.
 • רשימה של שמאים שמאושרים על ידי הבנק לבדוק את ערך הנכס.
 • מידע על עמלות ואגרות.
 • מידע על ביטוח משכנתא שהבנק דורש.
 • תוקף אישור עקרוני תקף ל-24 יום.

מדוע נכון לקבל ליווי מקצועי בתהליך?

על פניו, תהליך קבלת אישור עקרוני למשכנתא נראה קל, פשוט, ואינו דורש ליווי מקצועי. אך מניסיון שלנו, אנחנו יכולים לספק שלקוחות רבים נעזרים בנו מאחר וכבר בשלב הראשון של מילוי הטופס שהבנק מבקש או בשלבים מתקדמים בהם צריך להגיש מסמכים, הם נתקלים בקשיים שונים.

בוודאי בשלבים יותר מתקדמים, אחרי שמקבלים אישור עקרוני למשכנתא ולא יודעים כיצד לעבוד עם מסלולי המשכנתא שהבנק מציע. חשוב להדגיש, המסלולים הם בסיסיים. כלומר, הבנק מחויב להציג 4 תמהילי משכנתא, 3 אחידים ו-1 אישי. אך אינם מחייבים.

בעזרתנו תוכלו לבנות תמהילי משכנתא נוספים שיכולים להתאים לכם, וביחד נפנה לבנק במטרה שתקבלו את תמהיל המשכנתא הטוב ביותר עבורכם. כאן השלב של הליווי המקצועי מצידנו יכול מאוד לשרת אתכם, לחסוך לכם כסף ולהעניק לכם אפשרות ליהנות ממשכנתא משתלמת.

הצוות של ישראטופ השקעות נדל"ן ישמח לעמוד לרשותכם ולענות על כל שאלה הקשורה להשקעות ומשכנתאות ובפרט כל מה שקשור לתחום של קבלת אישור עקרוני למשכנתא. צרו איתנו קשר ונתאם איתכם מועד לפגישה, בהקדם!

אישור עקרוני למשכנתא - ליווי מלא בתהליך

שאלות נפוצות:

הרעיון הוא, שהלקוחות יוכלו להשוות בין הריביות של הבנקים השונים ולהחליט איזה בנק מציע לו תמהיל טוב יותר. לפעמים ההבדל בריביות יכול להיות קטן אך משמעותי לאורך זמן.

אנחנו בוחנים את הנתונים הכספיים שעומדים לרשות המשקיע, וביחד איתו יוצרים עבור תמהיל משכנתאות שיכול להתאים לו. אנחנו משלבים אלמנטים שונים בשביל לייצר תמהיל איכותי ומשתלם, בין אם זה מבחינת ריביות, החזרים חודשיים ותנאים אחרים.

כיצד אתם יכולים לעזור לי להשיג תמהיל טוב יותר מהבנק?

ישנה אפשרות לקבל אישור עקרוני למשכנתא בשלב מאוחר יותר, אך התנאים עלולים להשתנות. למשל, הריביות עלולות להיות שונות, העמלות אחרות, וכן הדרישות של הבנק עלולות להיות שונות. לכן מומלץ להגיש בקשה בזמן המתאים ביותר וכשיש כוונה לקחת משכנתא.

כתבות מהתקשורת

איך אפשר לנצל את הקיפאון בשוק הנדל״ן כדי להיות בעלי נכס?
ריאיון בערוץ 13
הדרכים להרוויח מהשקעות נדל״ן גם כשהריבית גבוהה
ריאיון בערוץ 14