איפה כדאי להשקיע בנדלן – 8 הערים המניבות בישראל?

בואו נדבר על הנכס הבא שלכם

השאירו פרטים ואחד מאיתנו יחזור אליכם 

משקיעי נדל"ן בישראל, מחפשים באופן טבעי, את הערים המניבות ביותר. ערים בהן משתלם להשקיע, מתוך ראייה ארוכת טווח. מי שמכיר את השוק ומבין אותו, יודע כיצד לחפש וכיצד לאתר את המקומות הנכונים להשקעה. אנחנו בחברת ישראטופ השקעות נדל"ן בישראל, מציעים לכם את הידע והניסיון שלנו להשקעה חכמה ובטוחה. 

כל מדינה בעולם, מתחלקת בין ערים גדולות לערים קטנות, מטרופולינים לאזורים מבודדים, יישובים מרכזיים ליישובי שולים. כל מדינה בעולם מציעה מפת משלה של ערים מניבות בה משתלם להשקיע, מתוך מחשבה שהמשקיעים יוכלו ליהנות מההשקעה לטווח ארוך. גם לנו בישראל, יש מפת ערים מניבות אשר משתלם להכיר אם בוחרים להשקיע בנדל"ן ישראלי.

אנחנו בחברת ישראטופ עוקבים כל הזמן אחרי השוק, בעזרת אנשי מקצוע מובילים ומנוסים, ויודעים להציג בפניכם את מפת הערים המניבות על פי נתונים וניתוחים נכונים המאפשרים להבין אותם לעומק.

 

איפה כדי להשקיע – איך יודעים?

לפני שנציג את שמונת הערים המניבות בישראל ולמה דווקא הן נמצאות בטבלה, נסביר בקצרה מה זו עיר מניבה ומה זה אומר למשקיע המתחיל.

המושג "עיר מניבה" מתייחס לכך שמשקיעי נדל"ן יכולים לייצר תשואה משמעותית מההשקעה שלהם בעיר. אם הם רוכשים נכס מגורים ומשכירים אותו, אזי שהם יכולים להפיק מההשקעה שלהם רווח משמעותי. מה שהופך את ההשקעה המשתלמת.

אנחנו נוהגים להתייחס להשקעות מניבות לאורך שנים. מאחר ואין משמעות אמיתית לתשואה חד פעמית או השקעה מוצלחת לטווח קצר. המטרה היא שההשקעה תביא לתשואה גבוהה לאורך שנים בשביל שהמשקיע ירצה להמשיך ולהחזיק בנכס.

ישנן סיבות שונות לכך שהתשואה בעיר מסוימת תהיה גבוהה יותר מאשר בעיר אחרת. הנה 5 סיבות פופולאריות:

  • מיקום איכותי.
  • איכות חיים גבוהה.
  • חיבור לעורקי תחבורה ראשיים.
  • מקורות פרנסה.
  • רשות מקומית חזקה ומערכות שלטון ברמה גבוהה.

חשוב לציין, כל זה אמור להביא לביקוש גבוה ומנגד היצע נמוך-בינוני מה שיוצר אפשרות לרכוש נכס ולהשכיר אותו במחיר גבוה יחסית.

 

הערים הכי מניבות בישראל

תל אביב – באופן לא מפתיע מדובר בעיר הכי פופולארית בקרב משקיעים, שכן קיים ביקוש רב לדירות בעיר. לכן מי שמחפש השקעה שתוכל לייצר לו תשואה משתלמת יוכל למצוא אותה כאן. אין צורך להכביד במילים לגבי מה שהעיר תל אביב מספקת לתושביה ובכלל, אך כן חשוב להדגיש, פתיחתו של הקו האדום ברכבת הקלה והעובדה שבשנים הקרובות אמורים להיפתח קווים נוספים, יוצרת עליה בביקושים ואצל משקיעים המחפשים נכסים בעיר. התשואה בעיר היא 2.1%.

חיפה – בדומה לתל אביב, גם חיפה מציעה מגוון רחב של אפשרויות למשקיעים המחפשים תשואות גבוהות להשקעה. עם השנים, חיפה הפכה להיות מוקד לביקושים בקרב צעירים המגיעים ללמוד או לעבוד בעיר, וכן בחברת משפחות שעוברות אליה הן מיישובי הצפון והן מהמרכז.

באר שבע – מעבר של בסיסי צבא מחד ומאידך פיתוחה של העיר, בפרט בכל מה שקשור לתחום ההייטק, וחיבורה למרכז באמצעות קווי רכבת ועורקי תחבורה ראשיים, הפכו את באר שבע למוקד משיכה עבור רבים. הערכה היא שזה יתגבר ככל שיהיה קשה יותר למצוא דירות במחירים זולים ומשתלמים באזור המרכז. התשואה בעיר 3.3%.

ראש העין – העיר עוברת תהליכי פיתוח מואצים בשנים האחרונות, הן בהיבט של מגורים והן בהיבט של מקורות פרנסה, בעקבות מעבר של מרכזי פיתוח מקרב חברות שונות אל העיר. שכונות חדשות נבנות בה ואפשר למצוא בה נכסים רבים להשקעה.

בת ים – מי שאיננו יכול לשכור דירה בתל אביב, מחפש באופן טבעי לעשות זאת באחת הערים הקרובות אליה. בת ים הפכה להיות יעד פופולארי לשוכרים, ולכן היא משתלמת מאוד למשקיעים המחפשים נכסים לרכישה לטווח ארוך. רצועת החוף, הקירבה לתל אביב והמחירים הנוחים, מהווים מוקד משיכה אופטימאלי למשקיעים. התשואה בעיר היא 2.1%.

ראשון לציון – עיר נוספת במעטפת הקרובה לתל אביב שיוצרת תשואה גבוה למשקיעים היא ראשון לציון. כאן אפשר למצוא מגוון רחב של השקעות נדל"ן הן בחלק הישן של העיר (החלק המזרחי) והן בחלק החדש יותר (החלק המערבי). עם זאת, צריך לקחת בחשבון שהמחירים בראשון לציון גבוהים יותר מאשר בבת ים.

נתניה – מזה שנים רבות נתניה נחשבת למוקד משיכה בקרב משקיעים לטווח ארוך. הסיבות לכך הן, הקירבה לאזור השרון ולתל אביב, רצועת החוף של העיר והעובדה שניתן גם להשכיר את הנכסים לצורכי תיירות. מי שמשקיע ברכישת נכס יכול ליהנות מתשואה של 2.4%.

ירושלים –למרות העובדה שמדובר בעיר עם בעיות כלכליות לא פשוטות, קיים ביקוש למגורים בעיר, ומשקיעים הבוחרים לרכוש בה נכסים יכולים ליהנות מתשואה לא קטנה באופן יחסי. צריך לזכור, ניתן למצוא מגוון רחב של נכסים במחירים משתלמים מאוד. התשואה בירושלים עומדת על 2.3%.

צריך לציין, ישנן ערים נוספות שמייצרות תשואה משתלמת בהשקעה וכמובן שניתן למצוא נכסים מסוימים שיכולים, באופן ספציפי, תשואה להשקעה. בשביל למצוא אותם יש להיעזר באנשי מקצוע שיכולים לעזור ולאתר את המקומות הנכונים להשקעה.

 

סיכום

אנחנו בחברת ישראטופ מספקים לכם את כל מה שאתם צריכים בשביל לאתר נכסים בערים מניבות, עם תשואה משתלמת. הצוות שלנו בישראטופ מוכן לעמוד לרשותכם בכל עת. פנו אלינו עוד היום ונקבע איתכם פגישה בהקדם וניצור ביחד השקעה חכמה.

איפה כדאי להשקיע בנדלן - 8 הערים המניבות בישראל?
איפה כדאי להשקיע בנדלן – 8 הערים המניבות בישראל?

שאלות נפוצות:

לצערנו זה אפשרי. אחת הדוגמאות לכך, הן ערים שנוצר עליהן איום ביטחוני או ערים המתדרדרות מבחינת איכות החיים. אנחנו בצוות ישראטופ מנסים לבחון את כל הנתונים לפני ההשקעה ולעזור למשקיעים להימנע מהשקעה בערים שעלולות להפוך להיות "בעייתיות" מבחינת ההשקעה. 

אין תשובה חד משמעית תוך כמה זמן אפשר להתחיל וליהנות מהשקעה. זה תלוי בשאלות כגון: 

כמה כסף הושקע בנכס, איזו משכנתא המשקיע לקח בשביל לרכוש אותו, כמה זמן יידרש לו להחזיר אותה, כמה עלה לו להשביח את הנכס, תוך כמה זמן הוא מוצא שוכרים, מה דמי השכירות שהוא גובה ועוד. אין נתון אחד שיכול לספק תשובה חד משמעית בעניין. 

אנחנו בחברת ישראטופ צברנו ניסיון רב במהלך השנים ואנחנו יודעים לזהות מקומות בהם משתלם להשקיע. בין אם זה מבחינת סוג וערך הנכס, בין אם זה מבחינת איכות המקום, וכן מבחינת היבטים אחרים. אנחנו למדנו לזהות את ההבדלים ממקום למקום ומנכס לנכס. בידע שצברנו אנחנו דואגים להשתמש בשביל לעזור למשקיעים שבאים אלינו. 

ההחלטה היא כמובן של המשקיע אך אנחנו נותנים לו את כל הכלים הרלוונטיים בשביל שהוא ידע איפה משתלם ונכון לו להשקיע את כספו. 

באופן טבעי, יותר זול לקנות נכס קיים מאשר נכס חדש. מצד שני, נכס חדש לא דורש השבחה כמו נכס ישן. מבחינת תשואה, זה יכול להשתנות. ישנם מקרים בהם קל יותר להשכיר נכס חדש וישנם מקרים שקל יותר למצוא שוכרים לנכס קיים. 

Picture of ישראטופ
ישראטופ

ישראטופ השקעות בע"מ היא חברה המתמחה בייעוץ נדל"ן וליווי של לקוחות החברה בתהליך השקעת הנדל"ן. השירותים המרכזיים שמציעה החברה: ייעוץ וליווי השקעת נדל"ן, ייעוץ משכנתא, שירותי השבחה וניהול נכסים.

את ישראטופ הקמנו אחרי מעל לעשור של פעילות בתחום הנדל״ן!

כתבות מהתקשורת
איך אפשר לנצל את הקיפאון בשוק הנדל״ן כדי להיות בעלי נכס?
ריאיון בערוץ 13
הדרכים להרוויח מהשקעות נדל״ן גם כשהריבית גבוהה
ריאיון בערוץ 14