איך קונים דירה – האם עדיין אפשר גם בתקופה הזאת?

בואו נדבר על הנכס הבא שלכם

השאירו פרטים ואחד מאיתנו יחזור אליכם 

רכישת דירה חדשה היא לא דבר פשוט, בוודאי לא היום. מדובר בהשקעה המחייבת סיכונים כלכליים ואחרים. אנחנו בחברת ישראטופ מתמחים בהשקעות נדל"ן ושמחים לעמוד לרשותכם ולעזור לכם למצוא דירה, למגורים או להשקעה, גם היום כשהמצב איננו פשוט בשוק. בעזרת הצוות שלנו תוכלו למצוא דירות להשקעה בתנאים אטרקטיביים במיוחד. 

שנת 2024 הולכת להיות שנה מאוד לא פשוטה עבור מי שמבקש לרכוש דירה, בין אם זה למגורים ובין אם זה להשקעה. אירועי 7.10 והמלחמה שנפתחה בעקבותיהם, הביאה לשינוי קיצוני בכלכלת ישראל והצפי שאנחנו נצטרך להתמודד עם השינוי והשלכותיו לאורך כל השנה הקרובה, אם לא מעבר לכך.

יחד עם זאת, גם בשנת 2024, גם בתקופה קשה זו, אפשר למצוא דרכים כיצד להשקיע ברכישת דירה. במובנים מסוימים, משקיעים לנצל את המצב כיתרון, אם רק יעבדו בצורה נכונה. אנחנו בחברת ישראטופ, מציעים לכם את הידע והניסיון שצברנו במשך השנים, בשביל שתוכלו לרכוש דירה להשקעה גם בתקופה קשה זו.

 

מה הקשיים שעומדים בפני משקיעים בשנת 2024?

בשביל לדעת כיצד ניתן לרכוש דירה גם בתקופה זו, למרות הקשיים הרבים שעומדים בפני המשקיעים, צריך קודם לדעת מה הם אותם קשיים. כך יהיה אפשר לדעת איך ניתן להתגבר עליהם בצורה נכונה וחכמה.

4 קשיים עיקריים:

אי ודאות – הקושי העיקרי בתקופה זו ובכל תקופה בה יש מלחמה, מצב כלכלי משברי, זו אי הודאות. משקיעים לא יודעים מה צפוי להם מחר. במילים אחרות, אי אפשר לדעת את גבולות התחתית. יכול להיות שהגענו אליה ומכאן רק נעלה, אך יכול להיות שזו רק התחלת הדרך. לצערנו, מספיק שאזור מסוים יתחמם מבחינה ביטחונית, והמשבר רק יחריף.

ריביות גבוהות – במטרה למנוע קריסה של המשק, בנק ישראל נקט כבר עוד לפני אוקטובר וביתר שאר לאחרי אירוע אותו חודש מדיניות של עלייה בריביות. מה שמייקר את הריבית שנותנים הבנקים במתן משכנתאות. זה כמובן הופך את ההשקעה להרבה יותר יקרה מבחינת המשקיע.

ירידה ביכולת הקנייה – המצב הכלכלי בכלל, העובדה שהרבה מאוד אנשים נמצאים במילואים ואינם עובדים, חברות רבות לא מגייסות עובדים, המחירים עולים והשכר נשחק, פוגע ביכולת של המשקיעים גם להשקיע בעצמם וגם למצוא רוכשים או שוכרים לנכסים.

ירידות בהתחלות בנייה ובקידום פרויקטים – אחד הספיחים של המשבר הכלכלי הנוכחי, היא ירידה בהתחלות בנייה חדשות וכן בקידום פרויקטים קיימים. זה נובע מהעובדה שאין כוח אדם. מאחר ומדובר על מצב ביטחוני מאוד חריג, לא נכנסים פועלים, מה שמקשה מאוד על קבלנים. זה הביא למצב בו פרויקטים קיימים נעצרו ולא החלו פרויקטים חדשים.

 

איך אפשר להתגבר על הקשיים

למרות כל הקשיים שציינו, אזי שאפשר למצוא פתרונות מסוימים, שיאפשרו למשקיעים להשקיע את כספם ברכישת נדל"ן, השבחתו, מכירתו או השכרתו. אנחנו בחברת ישראטופ עומדים לצידכם ומעמידים לרשותכם את כל מה שאתם צריכים בשביל שתוכלו להשקיע גם בתקופה זו וליהנות מהשקעה שלכם, לטווח קצר או לטווח ארוך.

איך מתגברים על אי וודאות? ישנם כלים שונים שיכולים לעזור להתגבר על אי וודאות. בראש ובראשונה, לבצע השקעות בטוחות, ללא סיכונים. לא לבצע הימורים גבוהים מדי, גם אם זה אומר שהרווח יהיה נמוך יותר לכאורה. בשביל להתגבר על אי וודאות אפשר להשתמש בכלים וידע, לבצע תכנון פיננסי מוקדם ולפעול צעד אחר צעד, בשביל שלא יווצר מצב שצעד אחד יותר מדי יגרום לקריסה של כל ההשקעה.

איך מתגברים על ריביות גבוהות? ישנן שתי דרכים להתגבר על המכשול של ריביות גבוהות: הדרך הראשונה היא לנסות ולהיעזר בהון עצמי גבוה יותר מבדרך כלל. ככל שמקטינים את נטל המשכנתא, כך ההשפעה של הריביות תהיה נמוכה יותר. הדרך השנייה היא להשתמש בתמהילים רלוונטיים. לשם כך, הצוות שלנו ידע לבנות עבורכם את התמהיל הנכון בשביל שתוכלו לקחת משכנתא שתותאם לצרכים וליכולות שלכם.

איך מתגברים ירידה ביכולת הקנייה? על פניו זה מאוד מורכב, מאחר וצריך להתגבר על מצב נתון בו הציבור מוציא פחות כסף. אך בכל זאת, ישנם שאנשים מחפשים נכסים לשכור, בין אם זה משפחות שסיימו חוזה, בין אם זה סטודנטים שמחפשים דירה לקראת שנת הלימודים הבא ועוד. צריך לזכור, שבעקבות אירועי המלחמה, לא מעט משכירים העלו את דמי השכירות ואילצו שוכרים לחפש דירות להשכרה. זה יכול לעבוד לטובת משקיעים שמוכנים להשכיר במחירים נמוכים יותר.

איך מתגברים על המשבר בענף הבנייה? למען האמת, זה הדבר הכי קל להתגבר עליו. משקיעים לא חייבים לחפש נכסים חדשים להשקעה והם לא צריכים להיות תלויים בקבלנים. בעזרתנו, אפשר למצוא דירות או מבנים קיימים שאפשר להשקיע בהם. הם יכולים לשמש בסיס איתן להשקעה. בפרט זה נכון, אם מחפשים באזורים בהם יש ביקוש גבוה.

צריך לציין, שבעקבות המלחמה, מחירי הנכסים באזורים מסוימים ירדו באופן דרמטי. באופן טבעי, רמת הסיכון של אותן השקעות עלו בגלל האזור בו הם ממוקמים, אך הם מתייחסים לכך כאל השקעה ארוכת טווח, ייתכן מאוד שזה יהיה משתלם להשקיע. בכל מקרה, ניתן למצוא נכסים למכירה גם באזורים אחרים, רחוקים מאוד מאזורי העימות, במחירים משתלמים, מתוך מחשבה שיהיה ניתן להשביח את אותם נכסים ובסופו של דבר להשכיר אותם.

חשוב להבהיר, אם פועלים בצורה נכונה, סבלנית, מבוססת על נתוני אמת וסוקרים בצורה חכמה את המציאות, אזי שאפשר גם בתקופה קשה זו להשקיע כסף ולהצליח. אפשר כמובן לחסוך את הכסף ולחכות לתקופות יותר בהירות וברורות, אך צריך לקחת בחשבון שהכסף לא יעבוד בשביל המשקיע אם הוא מונח בבנק ולא נמצא בשימוש וכן, אי אפשר לדעת מתי התקופה תסתיים. לכן, מוטב להשקיע כעת, בזהירות.

אנחנו בחברת ישראטופ, עומדים לרשותכם, מספקים לכם את כל הידע הדרוש, ומוכנים לעזור לכם בשביל שההשקעה שלכם תצליח. צרו איתנו קשר ונשמח לקבוע איתכם פגישה בהקדם!

לפרטים נוספים ויצירת קשר לחצו כאן

איך קונים דירה - האם עדיין אפשר גם בתקופה הזאת?

שאלות נפוצות:

עדיין מוקדם לדעת מה הצפי לתשואות שיהיו בשנה הקרובה בהשקעות נדל"ן. יחד עם זאת, גם אם יש צפי מסוים, אזי שאם משקיעים נכון וחכם, אפשר תמיד לגבור על הציפיות וליהנות מתשואה גבוהה יותר. אנחנו יודעים איך לעשות את זה. 

בעיקרון, השקעה עם קבוצה של משקיעים תמיד יכולה להקל ולצמצם את ההוצאות, מה שיכול להקטין את הסיכון של ההשקעה. לכן בתקופה כזו, זה באמת יכול להיות גורם חיובי אם בוחרים לקחת קבוצת משקיעים ולהשקיע ביחד.

בהחלט. כמו כל ענף אחר בשוק, גם כל התחום של השבחת נכסים (כוח אדם, חומרים) יעבור עלייה של מחירים. אפשר שההוצאות יושתתו על השוכרים בהמשך או לחפש נכסים שאין צורך לבצע פעולה מסיבית להשבחתם. 

בדומה לתקופות אחרות, אזי שגם בתקופה זו אנחנו עובדים עם גורמים שונים במטרה לעזור למשקיעים שלנו לאתר נכסים משתלמים להשקעה. אנחנו עובדים עם הכלים הרלוונטיים לשם כך.

Picture of ישראטופ
ישראטופ

ישראטופ השקעות בע"מ היא חברה המתמחה בייעוץ נדל"ן וליווי של לקוחות החברה בתהליך השקעת הנדל"ן. השירותים המרכזיים שמציעה החברה: ייעוץ וליווי השקעת נדל"ן, ייעוץ משכנתא, שירותי השבחה וניהול נכסים.

את ישראטופ הקמנו אחרי מעל לעשור של פעילות בתחום הנדל״ן!

כתבות מהתקשורת
איך אפשר לנצל את הקיפאון בשוק הנדל״ן כדי להיות בעלי נכס?
ריאיון בערוץ 13
הדרכים להרוויח מהשקעות נדל״ן גם כשהריבית גבוהה
ריאיון בערוץ 14