איך להשקיע בנדלן בישראל – המדריך המלא

בואו נדבר על הנכס הבא שלכם

השאירו פרטים ואחד מאיתנו יחזור אליכם 

לא מעט ישראלים בוחרים היום להשקיע את כספם בנדל"ן, מתוך הבנה שזו הדרך הנכונה והטובה ביתר לייצר רווחים לטווח ארוך. השקעות בנדל"ן בישראל יכולות להוות מקור הכנסה נוסף עבור המשקיעים ובסיס לבניית ביטחון כלכלי להם ולילדיהם. אנחנו בחברת ישראטופ מבקשים להציג בפניכם מדריך מלא עבור השקעות נדל"ן בישראל שיספק לכם תשובה לשאלה, כיצד לעשות את זה. 

השקעות נדל"ן בישראל נחשבות מאוד פופולאריות, בקרב משקיעים ותיקים וצעירים, גדולים וקטנים, ולו בשל העובדה שהשקעות אלו הן הרבה יותר יציבות וחזקות מאשר השקעות אחרות. אך בשביל ליהנות מיתרון זה, צריך לדעת איך להשקיע בנדל"ן בישראל. אנחנו בישראטופ נציג בפניכם את הכלים, יכולות ואפשרויות, ונעזור לכם להשקיע בצורה חכמה.

השקעות בנדל"ן בישראל – למה זה משתלם?

לפני שנציג את מה שצריך בשביל להשקיע בנדל"ן בישראל, צריך להבין למה בכלל זה משתלם. אנחנו שומעים כל הזמן שמחירי הנדל"ן עולים, מה שהופך את ההשקעה להרבה יותר מורכבת ומסובכת. אם כך, למה זה משתלם ואיך נכון לעשות את זה.

השקעות בנדל"ן משתלמות באופן כללי, מאחר ולהבדיל ממוצרים פיננסיים אחרים, נדל"ן לא נעלם, לא מתפוגג ולא דועך. אם מדובר בנכס איכותי במקום טוב הרי שהוא גם לא יאבד מערכו. להיפך, ערכו רק יעלה כתוצאה מכך.

בשביל שההשקעה תשתלם, אזי שצריך לרכוש נכס במחיר נמוך, להשביח אותו ואז למכור או להשכיר אותו. אפשר כמובן למצוא נכסים במחיר גבוה, אך אז יש לקחת בחשבון שהביקוש יהיה נמוך יותר ויהיה הרבה יותר קשה לייצר רווח. לעומת זאת, בנכסים במחירים נמוכים יחסית, אזי שיהיה אפשר למצוא שוק לשכירות עבורו, ויהיה אפשר לייצר רווח משמעותי לאורך זמן.

לסיכומו של חלק זה, השקעות נדל"ן, בכלל ובישראל, הן משתלמות מאחר והן יכולות לייצר רווח משמעותי לאורך זמן ולהוות בסיס לביטחון כלכלי למשקיעים ולילדיהם בעתיד.

איך להשקיע – כל מה שצריך לעשות

שלבי ההשקעה בנדל"ן ישראלי הם מאוד ברורים, חשוב מאוד לא לדלג על אף אחד ולבצע כל אחד מהם בצורה מדויקת ונכונה.

שלב ראשון – תיכנון פיננסי

בשלב זה המשקיע בוחן את כל היכולות הפיננסיות שלו בשביל לוודא מה ההון העצמי שעומד לרשותו, כמה כסף הוא צריך בשביל לרכוש נכס להשקעה ומה גובה ההלוואה שהוא יצטרך לקחת, הן בשביל רכישת הנכס והן בשביל השבחתו.

שלב שני  – איתור נכס

ברגע שהמשקיע יודע כמה כסף עומד לרשותו, הוא צריך לחפש נכסים שיכולים להתאים ליכולות שלו. בשלב זה, הוא צריך לאתר נכסים שיכולים להתאים להשקעה. זה יתבצע על פי הפרמטרים הבאים:

  • נכסים בערך נמוך מערכם בשוק.
  • נכסים שניתן להשביח אותם.
  • נכסים בסביבה טובה ומבוקשת.
  • נכסים שיש להם שוק גדול ויציב (משפחות, זוגות).

מעבר לכל זה, עליו לוודא שמדובר בנכסים שאין שום בעיה לרכוש אותם. קרי, נכסים שאין שום בעיה משפטית או אחרת שעלולה למנוע את האפשרות את ביצוע העסקה. לשם כך, הוא יצטרך לבצע בדיקות מקיפות בעזרת אנשי מקצוע, כולל כאלה שאנחנו בחברת ישראטופ נציע לו, בשביל לוודא שאכן ניתן לבצע את העסקה ללא שום בעיה.

באופן טבעי, כשמאתרים נכס להשקעה, צריך לבחון את עלותו ומה התשואה האפשרית שניתן לקבל עליו. לכן מעבר להיבטים המשפטיים והיבטים אחרים הקשורים לביצוע העסקה, יש לבחון את הכדאיות הכלכלית שלה לטווח ארוך.

שלב שלישי – הגשת בקשה למשכנתא

שלב זה מחולק למספר חלקים. בחלק הראשון, יש להגיש בקשה לאישור עקרוני לקבלת משכנתא. זה יתבצע בשיתוף עם הצוות שלנו בחברה. הצוות של ישראטופ יעזור לכם לאסוף את כל המסמכים ולהגיש אותם לבנק במטרה לקבל אישור עקרוני למשכנתא.

לאחר מכן, אנחנו נבחן ביחד את המצב הכלכלי שלכם ואת האפשרויות שעומדות לרשותכם, בשביל לבחור תמהיל משכנתא משתלם עבורכם. בהמשך אנחנו נפנה ביחד לבנק וננסה להשיג עבורכם את המשכנתא המשתלמת ביותר, הן מבחינת תקופת החזר והן מבחינת ריביות.

שלב רביעי – ביצוע העסקה

אחרי שאיתרתם את הנכס וקיבלתם משכנתא לרכישתו אפשר לגשת לשלב של ביצוע העסקה. זה הליך בירוקראטי שמחייב להיעזר באנשי מקצוע, החל משמאי שיוודא שערך הנכס המוצע להם הוא אכן ערך אמיתי, וכן עורך דין מקרקעין שיוודא שכל פריטי החוזה מתאימים ואתם יכולים לעמוד בהם.

בשלב זה, גם נבחן היבטים נוספים שקשורים לעסקה, דוגמא האם עליכם לשלם מס ובאיזה סכום מדובר בשביל לרכוש את הנכס ולהחזיק בו.

שלב חמישי – העברת בעלות

אחרי שחתמתם על החוזה, שילמתם את כל מה שנדרש, אז אפשר לבצע את העברת הבעלות שתאפשר להם להחזיק באופן רשמי בנכס.

החל מהרגע שזה קורה, אתם יכולים להחליט כיצד לנהוג. אופציה אחת היא להשביח את הנכס ולמכור אותו. כך הרכישה הופכת להשקעה לטווח קצר. אופציה שנייה היא להשביח את הנכס ולהשכיר אותו. זו השקעה לטווח ארוך. דמי השכירות אמורים להחזיר את ההשקעה מדי חודש, עד שהם יהפכו לנטו רווח.

בכל אופן בשלב זה, אחרי שהנכס הפך להיות בבעלותכם, אנחנו נעזור לכם למצוא אנשי מקצוע שידאגו להשביח אותו ובכך לשפר את ערכו.

לסיכום….

השקעות נדל"ן בישראל הן משתלמות אך צריך לבצע אותן בחוכמה. אנחנו בצוות ישראטופ מתמחים בכך ולכן אנחנו ממליצים לכם לפנות אלינו עוד היום ולבצע ביחד איתנו השקעות משתלמות. פנו אלינו והצוות שלנו ישמח לעמוד לרשותכם בכל אספקט ובכל שלב בתהליך.

איך להשקיע בנדלן בישראל - המדריך המלא

שאלות נפוצות:

ההסבר לכך הוא פשוט. מחירי הנדל"ן עולים, בין היתר, בגלל שההיצע הוא נמוך יחסית והביקוש גבוה. משקיע שרוכש נכס באיכות טובה ובאזור אטרקטיבי, יוכל למצוא שוכרים ובעזרת דמי השכירות להחזיר את ההשקעה. אפשר למצוא השקעות זולות אם מחפשים ומאתרים נכסים מתחת לערך השוק הריאלי שלהם. אך גם אם מוצאים השקעה בערך יותר גבוה, אם יש לו שוק, אזי שזו יכולה להיות השקעה משתלמת. 

בעיקרון, ישנם אזורים ויישובים מסוימים בהם התשואה היא גבוהה יותר. צריך לבחון זאת על פי נתונים של היצע וביקוש, מחירים, התפתחות הסביבה ועוד. זה תהליך שדורש זמן. בשביל זה אנחנו כאן, עם כל הנתונים והכלים הרלוונטיים. 

מעבר לעלות רכישת הנכס, יש לקחת בחשבון עלויות נוספות, כגון: דמי תיווך, עלויות שמאי, עלויות עורך דין, עלויות השבחה. יש לקחת בחשבון גם את עלויות הזמן והפסד ימי עבודה, מסים ועוד. ביחד איתנו, תוכלו לעשות את כל החישובים ולדעת כמה זה יעלה לכם, פחות או יותר, והאם יש לכם אפשרות כלכלית לעמוד בעלויות אלו. 

בעיקרון, האופציה השנייה הרבה יותר משתלמת, למרות שמדובר בנכס ישן יותר. הסיבה היא, עלויות דירה מקבלן גבוהות יותר ודמי השכירות לא יחזירו את ההשקעה בצורה דומה לדמי שכירות על נכס קיים.

Picture of ישראטופ
ישראטופ

ישראטופ השקעות בע"מ היא חברה המתמחה בייעוץ נדל"ן וליווי של לקוחות החברה בתהליך השקעת הנדל"ן. השירותים המרכזיים שמציעה החברה: ייעוץ וליווי השקעת נדל"ן, ייעוץ משכנתא, שירותי השבחה וניהול נכסים.

את ישראטופ הקמנו אחרי מעל לעשור של פעילות בתחום הנדל״ן!

כתבות מהתקשורת
איך אפשר לנצל את הקיפאון בשוק הנדל״ן כדי להיות בעלי נכס?
ריאיון בערוץ 13
הדרכים להרוויח מהשקעות נדל״ן גם כשהריבית גבוהה
ריאיון בערוץ 14