איך בוחרים יועץ משכנתאות?

בואו נדבר על הנכס הבא שלכם

השאירו פרטים ואחד מאיתנו יחזור אליכם 

עבור לא מעט אנשים, בוודאי זוגות צעירים שמעולם לא רכשו דירה, משכנתאות נשמע כמו שפה זרה, אזור לא מוכר, מפחיד ומאיים. זו אחת הסיבות מדוע רצוי ונכון להיעזר בשירותיו של יועץ משכנתאות שילווה את התהליך מתחילתו. אנחנו בחברת ישראטופ יזמות נדלן מספקים גם שירותי ייעוץ משכנתאות עבור לקוחות המבקשים לרכוש נכסים למגורים והשקעה. פנו אלינו ונקבע מועד לפגישה בהקדם. 

משכנתא, היא הלוואה שמלווה אותנו ומשפיעה עלינו לאורך שנים רבות בחיינו הבוגרים. ישנם מקרים בהם נסיים להחזיר אותה רק בעוד 20-30 שנה. ההשפעה שלה על חשבון ההוצאות החודשי שלנו יכולה להיות דרמטית. לכן חשוב שנדע לבחור את המסלול הנכון, בשביל שנוכל לרכוש בעזרתה נכס כפי שאנחנו רוצים, ומנגד שהיא תעלה לנו כמה שפחות.

מי שיכול לעזור לנו בכך הוא יועץ משכנתאות המלווה אותנו מהשלב הראשון, מייעץ ועוזר לנו לבחור את המסלול הנכון עבורנו. ישנם מקרים, בהם אנחנו יכולים להיעזר בשירותיו גם בשלבים מתקדמים יותר, אחרי שלקחנו משכנתא ואנחנו מעוניינים למחזר אותה. לכן הבחירה שלנו חייבת להיות נכונה ואחראית.

יועץ משכנתאות – מה הוא עושה ואיך הוא יכול לעזור לנו?

תפקידו של יועץ משכנתאות, כפי שניתן להבין משם המקצוע הוא לייעץ ללקוחותיו כיצד לבחור את מסלול המשכנתא הנכון עבורם.

לשם כך, הוא מבצע את הפעולות הבאות:

 • לומד להכיר את היכולות הכלכליות שלהם.
 • עוזר להם לבצע תכנון פיננסי בשביל למפות את היכולות והצרכים.
 • בוחן אילו אפשרויות קיימות בשוק, אילו מסלולים הבנקים מציעים ומה יכול להתאים להם.
 • בונה עבורם תמהילי משכנתא (שונים מאלו שהבנק יציע), מייעץ ועוזר להם בניהול משא ומתן מול הבנק.
 • מכין ביחד איתם את כל מה שנדרש בשביל לקבל אישור עקרוני למשכנתא.
 • בוחן את ההצעות של הבנקים, מבצע סקר שוק ועוזר להם בתהליך קבלת החלטות.
 • עוזר מניסיונו ומהידע שלו לחתום על המשכנתא הנכונה.
 • במידת הצורך, עוזר ללקוחותיו למחזר משכנתאות בשלבים מאוחרים יותר במטרה לקבל תנאים טובים יותר.

כל הפעולות שציינו, מתבצעות בעזרת ידע וכלים שהיועץ צובר במהלך השנים, קבלת מידע רלוונטי ואקטואלי אודות כל מה שנעשה בשוק המשכנתאות, הבנה של שוק הנדל"ן בכלל ומצב המשק (למשל, כל מה שקשור לנושא של ריביות והשפעתן על מסלולי המשכנתאות השונים).

הצוות שלנו בחברת ישראטופ מקפיד להישאר מעודכן כל הזמן, לצבור ידע וכלים חדשים, במטרה לעזור ללקוחות שלנו לקבל ייעוץ משכנתאות מקצועי ואיכותי שלא יחסיר ממנו דבר.

4 פרמטרים לבחירה נכונה של יועץ משכנתאות

בישראל ניתן למצוא לא מעט יועצי משכנתאות שעובדים עם המגזר הפרטי והעסקי. ישנן שיטות עבודה שונות וכל יועץ מציע אפשרויות אחרות ללקוחות שפונים אליו. לקוח שפונה אל יועץ משכנתאות, לצורך קבלת ייעוץ משכנתא לצורך רכישת נכס למגורים או לצורך רכישת נכס להשקעה, צריך לדעת שהוא מקבל את התנאים הטובים ביותר בשביל שיוכל לקבל החלטה מושכלת שתעזור לו לבחור את מסלול המשכנתא האופטימאלי עבורו.

פרמטר ראשון – סגנון העבודה

יועצי משכנתאות עובדים בצורות שונות. יש כאלה שעובדים עם הלקוח רק בטלפון, יש מי שמסתפק בפגישה אחת או שתיים, וישנם יועצי משכנתאות, כמו אצלנו בחברת ישראטופ, המלווים את הלקוחות לאורך כל התהליך, כולל במהלך פגישות בבנק. האופציה השלישית היא הרחבה והאפקטיבית ביותר.

פרמטר שני – ניסיון ומקצועיות

אחת הבעיות בשוק יועצי משכנתאות בישראל היא שאין רגולציה ברורה בנושא ואין הגדרות מי יכול לעסוק בתחום ומי לא. אך זה לא אמור למנוע מהלקוח לקבל שירות מבעל מקצוע שלמד את התחום באופן מסודר, מישהו מוכר וידוע, יש לו ניסיון רב, יש לו השכלה בתחום הפיננסים, וכן הוא עובד עם בנקים שונים.

כאן חשוב להדגיש נקודה שכל לקוח צריך לזכור, יועץ משכנתאות אמור לשרת אך ורק את האינטרס של הלקוח ששכר את שירותיו. הוא לא יכול ולא אמור לשרת את האינטרס של הבנק. לכן, אם פונים אל יועץ משכנתאות צריך לבחון שהוא אכן עומד בתנאי זה.

אנחנו בחברת ישראטופ מייצגים כמובן, אך ורק את האינטרסים של הלקוחות הפונים אלינו, מול כל הבנקים איתם אנחנו עובדים, אפילו שיש לנו קשר ארוך שנים מולם.

פרמטר שלישי – מה כולל התהליך מול יועץ משכנתאות

בפרמטר הראשון ציינו את סגנון העבודה של היועץ, כעת נתייחס לשאלה מה מספק היועץ ללקוח.

בעיקרון, תהליך עבודה מלא מול יועץ משכנתאות צריך לכלול:

 • אפיון מלא של היכולות הפיננסיות של הלקוח.
 • בניית תמהילים מתאימים עבורו.
 • סקר שוק ומכרז בין הבנקים השונים.
 • ביצוע פגישות ביחד עם הלקוח בבנק כולל במועד החתימה על המשכנתא.

פרמטר רביעי – המלצות וחוות דעת

כאמור, ישנם הרבה מאוד יועצי משכנתאות בישראל, חלקם עובדים באופן עצמאי, חלקם כשכירים במשרדים וחברות. אחת הדרכים הטובות ביותר לבחור יועץ משכנתאות היא באמצעות המלצות וחוות דעת חיוביות.

רצוי לברר, לשאול שאלות, להתעניין על אופי היועץ, איכות השירות, רמת המקצועיות, עד כמה היועץ השקיע ועזר לחסוך בבחירת המסלול הנכון. בחירת יועץ משכנתאות איכותי, יכולה להביא לבחירת מסלול שתביא להקלה משמעותית בחשבון ההוצאות החודשי ובפרט בעלויות הריבית של המשכנתא.

חלק לא קטן מהבחירה, מתבססת על האינטואיציה האישית שלכם. תנו לה מקום, לפעמים אתם תוכלו לשים לב לדברים שאחרים לא שמים לב אליהם, ולגלות שעומד מולכם יועץ משכנתאות ברמה גבוהה.

איך אנחנו נעזור לכם?

אם אתם עומדים בפני רכישת נכס למגורים או להשקעה, זה הזמן ליצור איתנו קשר ואנחנו נעזור לקבל משכנתא בתנאים הטובים ביותר. צוות ישראטופ עומד לרשותכם ומוכן לייעץ ולעזור לכם.

איך בוחרים יועץ משכנתאות?

שאלות נפוצות:

בשביל לבחור תמהיל משכנתאות בצורה נכונה, יש לבחון את היכולות הכלכליות ואז לראות מה האופציות המשתלמות ביותר לנטילת משכנתא. התמהיל יהיה בנוי משני חלקים: משך הזמן בה יידרש להחזיר את המשכנתא וסוג הריבית שלה (קבועה/משתנה, צמודה/לא צמודה ועוד). 

יועץ משכנתאות הפועל מול מספר בנקים שונים, יכול גם להציג בפני הלקוח שלו אפשרויות מכל אחד מהבנקים, וכן ייתכן ותהיה לו אפשרות להשפיע לטובת הלקוח בבחירת תמהיל או מסלול משכנתא. לכן, ישנה חשיבות לשאלה מול אילו בנקים עובד היועץ. 

יש יתרון משמעותי בקיצור תקופת המשכנתא במידה וזה מתאפשר מבחינה כלכלית. זה יותר נוח וזה מאפשר התנהלות הרבה גמישה בתקציב ההוצאות החודשי. יחד עם זאת, צריך לקחת בחשבון שהבנקים דורשים פיצוי כספי על הפסד (כשמקצרים את תקופת המשכנתא, הבנק מפסיד את הריביות ולכן הוא דורש פיצוי בתמורה). 

יועץ משכנתאות מקצועי ומנוסה, יכול להביא לחסכון של עשרות אלפי שקלים. בזכות הידע והניסיון, והיכולת שלו לשים לב לפרטים קטנים שיכולים להיות משמעותיים. אנחנו בישראטופ, עזרנו ללקוחות שלנו לחסוך עד היום מאות אלפי שקלים בזכות ייעוץ משכנתאות מנצח.

Picture of ישראטופ
ישראטופ

ישראטופ השקעות בע"מ היא חברה המתמחה בייעוץ נדל"ן וליווי של לקוחות החברה בתהליך השקעת הנדל"ן. השירותים המרכזיים שמציעה החברה: ייעוץ וליווי השקעת נדל"ן, ייעוץ משכנתא, שירותי השבחה וניהול נכסים.

את ישראטופ הקמנו אחרי מעל לעשור של פעילות בתחום הנדל״ן!

כתבות מהתקשורת
איך אפשר לנצל את הקיפאון בשוק הנדל״ן כדי להיות בעלי נכס?
ריאיון בערוץ 13
הדרכים להרוויח מהשקעות נדל״ן גם כשהריבית גבוהה
ריאיון בערוץ 14